Հանդիպում դիմորդների հետ
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարածքում այսօր՝ օգոստոսի 2-ին, անսովոր իրարանցում էր, շրջանավարտներին եկել էին փոխարինելու դիմորդները։ Եվ այսպես․ տեղի ունեցավ ակադեմիայի բակալավրիատի վճարովի ուսուցման դիմորդների և նրանց ծնողների հետ հանդիպում։ Հանդիպմանը մասնակցում էին ընդունելության ընդունող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․ Բաբայանը, Կրթահամալիրի ղեկավար կազմն ու առարկայական հանձնաժողովների անդամները։
Միջոցառման ընթացքում Մ․ Բաբայանը ներկայացրեց ընդունելության քննությունների կարգն ու պայմանները։ «Հայոց լեզվի» և «Հայոց պատմության» քննությունների կագի մասին մանրամասն տեղեկություններ հայտնեցին առարկայական հանձնաժողովների մյուս անդամները։
Հանդիպման ընթացքում դիմորդները հնչեցրին քննություններին առնչվող հարցեր, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ, իսկ վերջում դիմորդներին տրամադրվեցին քննաթերթիկները։
Կրթահամալիրի պետն էլ հույս հայտնեց, որ նրանց կրկին կհանդիպի Կրթահամալիրում սեպտեմբերին՝ այս անգամ արդեն Կրթահամալիրի սովորողի կարգավիճակով։

Встреча с абитуриентами
2 августа на территории Образовательного комплекса полиции Республики Армения собрались абитуриенты, которые пришли на смену нашим выпускникам. Итак, состоялась встреча с абитуриентами в бакалавриат Академии, платной формы обучения, и их родителями. На встрече присутствовали председатель приемной комиссии, начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции М.Бабаян, руководящий состав Образовательного комплекса и члены предметных комиссий.
В ходе встречи М.Бабаян представил порядок и условия вступительных экзаменов. Детальную информацию о экзаменах по «Армянскому языку» и «Армянской истории» представили другие члены предметных комиссий.
В ходе встречи абитуриенты задали вопросы, касающиеся экзаменов, на которые были даны исчерпывающие ответы, а в конце абитуриентам были предоставлены экзаменационные листки.
Начальник Образовательного комплекса выразил надежду, что встретит их вновь в Образовательном комплексе в сентябре, но на этот раз уже в статусе обучающихся.