Բարի երթ մեր շրջանավարտներին
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում 2022 թվականի հուլիսի 29-ը դրոշմվեց հիշվող ու տոնական օրերի ցանկում։ Ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի շրջանավարտներն այսօր ներկայացան Կրթահամալիր՝ սպասված դիպլոմներն ստանալու և կյանքի նոր մարտահրավերներն ու նոր ուղին պատվով անցնելու միտումով։
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․Մարկոսյանը, սպայական կազմն ու սովորողները։
Մ․Մարկոսյանը շնորհավորեց շրջանավարտներին՝ հույս հայտնելով, որ նրանք իրենց գիտելիքները կներդնեն օրինականության ամրապնդման գործում և հավելեց, որ չսահմանափակվեն ստացած գիտելիքներով ու միշտ առաջ շարժվեն:
Ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի ուսուցման շրջանավարտները հիսուներկուսն էին, նրանցից ութը ստացան գերազանցության դիպլոմ, իսկ առկա անվճար ուսուցման շրջանավարտները քսանվեցն էին, որոնցից երկուսը նույնպես ստացան գերազանցության դիպլոմ։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրն իր շրջանավարտներին մաղթում է բարի երթ, խաղաղ ծառայություն և մասնագիտական մեծ վերելքներ։

Доброго пути нашим выпускникам
29 июля 2022 года в Образовательном комплексе полиции РА был отмечен в списке памятных и праздничных дней. Выпускники бакалавриата юридического факультета Академии явились в Образовательный комплекс, чтобы получить свои долгожданные дипломы и начать свою карьеру, с честью преодолевая новые жизненные вызовы.
На торжественной церемонии присутствовали первый заместитель начальника Образовательного комплекса, подполковник полиции М. Маркосян, офицерский состав и учащиеся.
М. Маркосян поздравил выпускников, выразив надежду, что они внесут свои знания в дело укрепления законности, а также добавил, чтобы они не ограничивались полученными знаниями и всегда двигались вперед.
Пятьдесят два выпускника очного платного обучения бакалавриата юридического факультета Академии получили заветные дипломы, восемь из них - с отличием. Дипломы получили также двадцать шесть выпускников очного бесплатного обучения, двое из которых получили диплом с отличием.
Образовательный комплекс полиции РА желает своим выпускникам доброго пути, мирной службы и больших профессиональных подъемов!