ՀԱՊԿ հերթական հանդիպում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
Հունիսի 1-ից 3-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացվեցին ՀԱՊԿ արագ արձագանքման հավաքական ուժերի հատուկ նշանակության կազմավորումների ներգրավմամբ «Գրոմ-2021» հատուկ զորավարժությունների նախապատրաստման շտաբային բանակցությունները:
Մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Մովսիսյանը, ՀՀ պաշտպանության և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների, ոստիկանության և ԱԱԾ համապատասխան ծառայությունների ղեկավարները, Բելառուսի ՆԳՆ ներքին զորքերի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարարությունների, Տաջիկստանի նախագահին առընթեր թմրանյութերի վերահսկման գործակալության և ՀԱՊԿ քարտուղարության ներկայացուցիչները: Հյուրերին դիմավորեց ՀՀ ոստիկանության ղեկավար կազմը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանի գլխավորությամբ, որը նրանց ծանոթացրեց Կրթահամալիրի կառուցվածքին և ուսումնական ծրագրերին: Հյուրերն այցելեցին նաև ՀՀ ոստիկանության պատմության թանգարան:
Նիստի մեկնարկին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Մովսիսյանը ողջունեց ներկաներին ու մաղթեց արդյունավետ աշխատանք։

The next meeting of CSTO at the Educational Complex of Police of RA
From the 1st to the 3rd of June there was held the Headquarters’ negotiations concerning to the preparedness of special military trainings of special efforts of CSTO, named “GROM-2021”.
Deputy Head of Police of RA, police colonel Vardan Movsisyan, Heads of Ministries of Defense and Emergency Situations, National Security Service, representatives of internal troops of MIA of Belarus, ministries of internal affairs of Kirgizstan, Russia, countering drug trafficking agency adjacent to the president of Tajikistan and CSTO representatives of secretary.
The guests were met by the management staff of Police of RA, with the leadership of the Head of the Educational Complex of Police of RA, police major general M. Babayan, who made them get acquainted with the structure and educational projects of the Educational Complex. The guests visited also to the History museum of Police of RA.
At the beginning of the meeting, the Deputy Head of Police of RA Vardan Movsisyan greeted to the participants and wished them a productive work.