Մեկնարկեց հարցազրույցի փուլը
Հոկտեմբերի 1-ին մեկնարկեց պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու համար ուսուցման և վերապատրաստման մրցույթի երրորդ փուլը՝ հարցազրույցը:
Հարցազրույցի փուլի մեկնարկին մասնակցում է 147 դիմորդ:
Նախորդ երկու փուլերը դրական արդյունքներով հաղթահարած ընդհանուր 1146 դիմորդ (ոստիկանության ծառայող և ՀՀ քաղաքացի) մինչև հոկտեմբերի 10-ը կանցնի հարցազրույցը:
Հարցազրույցն իրականացվում է յոթ առանձին խմբերի բաժանված հանձնաժողովի կողմից, որոնցից յուրաքանչյուրի կազմում մեկական ներկայացուցիչ ՀՀ ոստիկանությունից, ՀՀ Արդարադատության նախարարությունից, հասարակական կազմակերպություններից, միջազգային գործընկեր կազմակերպությունից, ինչպես նաև մեկ հոգեբան:
Հարցազրույցի ընթացքում հանձնաժողովն իր կողմից հաստատված հարցաշարի միջոցով ստուգում է դիմորդների (ծառայողների) անձնական որակները և արժանիքները, ընդհանուր հոգեբանական նկարագիրը՝ ներառյալ ինքնատիրապետման, վարվեցողության, ունկնդրելու կարողության և հաղորդակցության հմտությունները, ինչպես նաև ընդհանուր գիտելիքները:

The interview stage was launched
On the 1st of October it was launched the third stage of the competition related to education and training to be appointed on the duty of patrol policing.
147 applicants participated in the interview.
Until the 10th of October, general 1146 applicants with positive results, gained in previous stages (police officers and citizens of RA) will take part in the interview.
The interview is conducted by seven separated groups of the committee, in per staff one representative from Police of RA, Ministry of Justice of RA, non-governmental organizations, international partner organizations, as well as one psychologist.
During the interview, the committee through questionnaire, certified by them, checks the personal (official) qualifications and merits, general psychological image, including the competence of self-control, behavior, listening and communication skills, as well as general knowledge.