Մեկնարկեց հարցազրույցի փուլը
Հոկտեմբերի 1-ին մեկնարկեց պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու համար ուսուցման և վերապատրաստման մրցույթի երրորդ փուլը՝ հարցազրույցը:
Հարցազրույցի փուլի մեկնարկին մասնակցում է 147 դիմորդ:
Նախորդ երկու փուլերը դրական արդյունքներով հաղթահարած ընդհանուր 1146 դիմորդ (ոստիկանության ծառայող և ՀՀ քաղաքացի) մինչև հոկտեմբերի 10-ը կանցնի հարցազրույցը:
Հարցազրույցն իրականացվում է յոթ առանձին խմբերի բաժանված հանձնաժողովի կողմից, որոնցից յուրաքանչյուրի կազմում մեկական ներկայացուցիչ ՀՀ ոստիկանությունից, ՀՀ Արդարադատության նախարարությունից, հասարակական կազմակերպություններից, միջազգային գործընկեր կազմակերպությունից, ինչպես նաև մեկ հոգեբան:
Հարցազրույցի ընթացքում հանձնաժողովն իր կողմից հաստատված հարցաշարի միջոցով ստուգում է դիմորդների (ծառայողների) անձնական որակները և արժանիքները, ընդհանուր հոգեբանական նկարագիրը՝ ներառյալ ինքնատիրապետման, վարվեցողության, ունկնդրելու կարողության և հաղորդակցության հմտությունները, ինչպես նաև ընդհանուր գիտելիքները:

Стартовал этап интервью
1 октября стартовал третий этап конкурса на поступление на курс обучения и переподготовки для назначения на должность в патрульной службе - интервью.
В начальном этапе интервью участвуют 147 абитуриентов.
До 10 октября 1146 абитуриентов, преодолевших два предыдущих этапа с положительными результатами (служащий полиции и гражданин РА), будут проходить этап интервью.
Интервью проводится комиссией, разделенной на семь отдельных групп, в составе каждой из которых находится по одному представителю из Полиции РА, Министерства юстиции РА, общественных организаций, международной партнерской организации, а также психолог.
В ходе собеседования комиссия, посредством утвержденной ею анкеты, проверит личные качества и достоинства абитуриентов (служащих), их общее психологическое состояние, включая навыки самоконтроля, поведения, коммуникации, умение слушать, а также общие знания.