Մեկնարկեց հարցազրույցի փուլը
Հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկեց պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու համար ուսուցման և վերապատրաստման մրցույթի երրորդ փուլը՝ հարցազրույցը: Հարցազրույցի փուլ է անցել ընդունելության նախորդ երկու փուլերում դրական միավորներ հավաքած 828 դիմորդ:
Հարցազրույցը զուգահեռաբար իրականացվում է ընդունող հանձնաժողովի կողմից ձևավորված հինգ առանձին հանձնաժողովների կողմից, որոնցից յուրաքանչյուրի կազմում ընդգրկված է մեկական ներկայացուցիչ ՀՀ ոստիկանությունից, ՀՀ արդարադատության նախարարությունից, հասարակական կազմակերպություններից, միջազգային գործընկեր կազմակերպությունից և մեկ հոգեբան:
Հարցազրույցի ընթացքում հանձնաժողովը նախապես հաստատված հարցաշարի միջոցով ստուգում է դիմորդների հոգեբանական կայունությունն ու ինքնատիրապետումը, հաղորդակցության կարողությունները, ինչպես նաև բարեվարքությունն ու ընդհանրական պատկերացումներ արժեհամակարգի մասին։

Стартовал этап интервью
11 октября в Образовательном комплексе полиции РА стартовал третий этап конкурса по обучению и переподготовке для назначения на должность патрульной службы - интервью. На собеседование прошли 828 абитуриентов, набравших положительные баллы на предыдущих двух этапах приема.
Интервью параллельно осуществляется 5 отдельными комиссиями, сформированными приемной комиссией, в состав каждой из которых входит по одному представителю из Полиции РА, Министерства юстиции РА, общественных организаций, международной партнерской организации и специалист-психолог.
В ходе собеседования комиссия, посредством заранее утвержденной анкеты, проверяет психологическую стабильность и самоконтроль абитуриентов, возможности коммуникации, а также доброжелательность и общие представления о системе ценностей.