Մեկնարկեց հարցազրույցի փուլը
Հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկեց պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու համար ուսուցման և վերապատրաստման մրցույթի երրորդ փուլը՝ հարցազրույցը: Հարցազրույցի փուլ է անցել ընդունելության նախորդ երկու փուլերում դրական միավորներ հավաքած 828 դիմորդ:
Հարցազրույցը զուգահեռաբար իրականացվում է ընդունող հանձնաժողովի կողմից ձևավորված հինգ առանձին հանձնաժողովների կողմից, որոնցից յուրաքանչյուրի կազմում ընդգրկված է մեկական ներկայացուցիչ ՀՀ ոստիկանությունից, ՀՀ արդարադատության նախարարությունից, հասարակական կազմակերպություններից, միջազգային գործընկեր կազմակերպությունից և մեկ հոգեբան:
Հարցազրույցի ընթացքում հանձնաժողովը նախապես հաստատված հարցաշարի միջոցով ստուգում է դիմորդների հոգեբանական կայունությունն ու ինքնատիրապետումը, հաղորդակցության կարողությունները, ինչպես նաև բարեվարքությունն ու ընդհանրական պատկերացումներ արժեհամակարգի մասին։

The stage of interview was launched
On the 11th of October the third stage, interview of competition of Patrolling training was launched at the Educational Complex of Police of RA. 828 applicants participated at the interview after passing previous two stages with positive results. The interview is realized, in parallel, by 5 commissions included into one general commission. Each commission consists of one representative from Police of RA, Ministry of Justice of RA, NGO, international partner organization and one psychologist.
During the interview, the commission previously checks psychological flexibility of applicants and self-control, communication skills, morality and general understanding of values, which is realized through quiz.