Պրակտիկայի հրահանգավորում
Փետրվարի 10-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակումբում տեղի ունեցավ Կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի և անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսերի և հեռակա ուսուցման 5-րդ կուրսի ուսումնական և նախաավարտական պրակտիկա անցնող սովորողների հրահանգավորումը:
Հրահանգավորմանը մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը, ակադեմիայի ղեկավար կազմը, ամբիոնի պետեր, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ:
Նախ՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանն անդրադարձավ պրակտիկայի անցկացման կարգի, նպատակների ու խնդիրների առանցքային կողմերին, պրակտիկայի ղեկավարներին տրվեցին պրակտիկայի մեթոդական ապահովման վերաբերյալ համապատասխան ցուցումներ:
Այնուհետև՝ ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա. Հովհաննիսյանը ներկայացրեց սովորողների բաշխումն ըստ պրակտիկայի անցկացման վայրերի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի հրամանը` կրթահամալիրի ակադեմիայի ծառայողներից պրակտիկայի ղեկավարներ նշանակելու մասին, ապա նաև՝ պրակտիկայի ծրագրերը, ամփոփման ու պաշտպանության կարգը:
Հրահանգավորման ավարտին պարզաբանվեցին սովորողներին հուզող հարցերը, և նրանց տրամադրվեցին պրակտիկայի` նախապես մշակված և հաստատված ծրագրերի օրինակները:

Инструктаж по практике
10 февраля в актовом зале Образовательного комплекса полиции РА состоялся инструктаж учащихся 4-го курса очного платного и бесплатного обучения бакалавриата юридического факультета Академии Образовательного комплекса и 5-го курса заочного обучения, проходящих учебную и преддипломную практику.
Инструктаж провели начальник Академии Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Г. Григорян, руководящий состав Академии, начальники кафедр, представители профессорско-преподавательского состава.
Во-первых, начальник Академии Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Г. Григорян коснулся ключевых аспектов порядка, целей и задач проведения практики, руководителям практики были даны соответствующие указания по методическому обеспечению практики.
Затем заместитель начальника Академии, полковник полиции А. Оганесян представил график распределения учащихся по местам проведения практики, зачитал приказ начальника Образовательного комплекса полиции РА о назначении руководителей практики из служащих Академии Образовательного комплекса, а также представил программы практики, порядок обобщения и защиты.
В конце инструктажа были разъяснены вопросы, волнующие учащихся, были предоставлены примеры заранее разработанных и утвержденных программ практики.