Հավաստագրերի հանձնում «Pro Bono» իրավաբանական կլինիկայում
Նոյեմբերի 21-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Pro Bono» իրավաբանական կլինիկայում տեղի ունեցավ ուսուցում ստացած և հարցազրույցը հաղթահարած սովորողների հավաստագրերի հանձնման արարողությունը:
Արարողությանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ.Մուրադյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․Մարկոսյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ․Գրիգորյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Հովհաննիսյանը։
Հավաստագրերը հանձնեց Մ․Մուրադյանը: Իր խոսքում կրթահամալիրի պետն ընդգծեց իրավաբանական կլինիկայի գործունեության նշանակությունը՝ նշելով, որ այն շատ լավ հնարավորություն է թիմային աշխատանքի հմտությունները կատարելագործելու և իրավաբանին անհրաժեշտ մի շարք կարողություններ, գործնական հմտություններ զարգացնելու համար: Միաժամանակ կարևորեց նաև «Pro Bono» իրավաբանական կլինիկայի սոցիալական դերն ու նշանակությունը, քանի որ այն միտված է քաղաքացիներին անվճար իրավաբանական խորհրդատվություն տրամադրելուն։

Выдача сертификатов в Юридической клинике «Pro Bono»
21 ноября в Юридической клинике «Pro Bono» Образовательного комплекса полиции РА состоялась церемония вручения сертификатов учащимся, прошедшим обучение и прошедшим собеседование.
На церемонии присутствовали начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян, первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции М. Маркосян, начальник Академии Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Г. Григорян, заместитель начальника Академии Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции А. Оганесян.
Сертификаты учащимся вручил М. Мурадян. В своей речи начальник Образовательного комплекса подчеркнул значение деятельности Юридической клиники, отметив, что это очень хорошая возможность для совершенствования навыков командной работы и развития ряда навыков, необходимых юристу. В то же время он отметил важность социальной роли и значения Юридической клиники «Pro Bono», поскольку она направлена на предоставление гражданам бесплатных юридических консультаций.