ՎերադառնալՄիջազգային կլոր սեղան Կազանում
Սույն թվականի դեկտեմբերի 8-ին ՌԴ ՆԳՆ Կազանի իրավաբանական ինստիտուտում անցկացվեց «Իրավապահ մարմինների և քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտների գործունեության կատարելագործումը կոռուպցիայի դեմ պայքարում» խորագրով միջազգային կլոր սեղան, որին մասնակցում էին նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը և կրթահամալիրի քոլեջի պետ, ոստիկանության գնդապետ Վարդգես Ներսիսյանը։
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՌԴ ՆԳՆ Կազանի իրավաբանական համալսարանի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Ֆ.Կ.Զիննուրովը։ Միջոցառման ընթացքում հնչեցին ավելի քան 20 ելույթներ։ «Կաշառակերության մասնակիցներին քրեական պատասխանատվությունից ազատելու մասին խրախուսական նորմերի կիրառման հիմնահարցերը» թեմայով զեկույց ներկայացրեց նաև ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությանն ընդունեց Թաթարստանի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարար, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Ա.Վ.Խոխորինը, ով ողջունեց ՌԴ ՆԳՆ Կազանի իրավաբանական ինստիտուտի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի միջև հաստատված գործընկերական կապերը և ընդգծեց դրանց հետագա զարգացման կարևորությունը։
Այցի շրջանակներում անցկացվեցին նաև մշակութային միջոցառումներ, մասնավորապես այցելություն Կազանի Կրեմլ:

International round table in Kazan
8 December 2017 – A round table on "Improvement of the Activity of the Law Enforcement Bodies and Civil Society Institutions in the Fight against Corruption" was held in the Kazan Law Institute of the MIA of the Russian Federation. Police Lieutenant General Hovhannes Varyan, Head of the Police Educational Complex of RA and Police Colonel Vardges Nersisyan, Head of the Educational Complex College also attended the event.
The opening speech was made by the Police Major General F. Zinnurov, Head of the Kazan Law Institute of the MIA of RF. More than 20 speeches were made during the event. Lieutenant General Hovh. Varyan also presented a report on "Key Issues of Applying Incentive Norms on Exemption of Corruption Participants from Criminal Liability".
Police Lieutenant General A. Khokhorin, Minister of Internal Affairs of the Republic of Tatarstan hosted the delegation of the Police Educational Complex of RA. Mr. Khokhorin welcomed the partnership relations established between the Kazan Law Institute of the MIA of RF and the Police Educational Complex of RA and underlined the importance of its further development.