Կրթահամալիրը հյուրընկալեց Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության ոստիկանական կցորդին
Հունիսի 8-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Միսակ Մարկոսյանը, Միջազգային համագործակցության և ՏՏ տեխնոլոգիաների ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը, նույն բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր Կարինե Սաֆարյանն ընդունեցին Վրաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության ոստիկանական կցորդ Դիեդրիխ էբերսին։
Մ․Մարկոսյանը ներկայացրեց Կրթահամալիրի կառուցվածքը, գործունեությունը, իրականացվող կրթական ծրագրերը, դիմորդների ընդունելության կարգը, ինչպես նաև օտարերկրյա պետությունների ոստիկանական ուսումնական հաստատությունների հետ փոխգործակցություն հաստատելու ուղղությամբ տարվող շարունակական աշխատանքները։
Դ․Էբերսն իր հերթին նշեց, որ իր այցի նպատակն է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության ոստիկանական ուսումնական հաստատությունների և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի միջև համագործակցության շոշափելի եզրեր գտնել։ Վերջինս նաև հանդես եկավ մոտ ապագայում առաջնահերթ համարվող հանցավորության ոլորտների վերաբերյալ դասընթացներ անցկացնելու առաջարկով։ Հանդիպման ավարտին նա պատրաստակամություն հայտնեց աջակցելու այդ աշխատանքներին։
Քննարկմանը հետևեց շրջայց Կրթահամալիրի տարածքում, փորձակայաններում, կրիմինալիստիկայի լսարաններում, մարզասրահում և ՀՀ ոստիկանության պատմության թանգարանում։

Образовательный комплекс принял полицейского атташе Посольства Федеративной Республики Германия
8 июня первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции Мисак Маркосян, начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Григорий Давтян, заместитель начальника того же отдела, майор полиции Карине Сафарян приняли полицейского атташе Посольства Федеративной Республики Германия в Грузии Диедриха Эберса.
М. Маркосян представил структуру, деятельность Образовательного комплекса, осуществляемые образовательные программы, порядок приема абитуриентов, а также продолжающиеся работы по установлению взаимодействия с полицейскими учебными заведениями иностранных государств.
Д. Эберс в свою очередь отметил, что цель его визита - найти ощутимые грани сотрудничества между полицейскими учебными заведениями Федеративной Республики Германия и Образовательным комплексом полиции РА. Последний также выступил с предложением провести в ближайшем будущем курсы по сферам преступности, которые считаются приоритетными. В конце встречи он выразил готовность содействовать данным работам.
За обсуждением последовала экскурсия по территории Образовательного комплекса, симуляционным комнатам, аудиториям криминалистики, спортзалу и музею истории Полиции РА.