Կրեդիտային ուսուցման առանձնահատկությունները Կրթահամալիրում
Դեկտեմբերի 12-ին ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության և կրթության որակի ապահովման և գիտական աշխատանքների բաժնի համատեղ ուժերով Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ հանդիպում անցկացվեց՝ ի կատարումն ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի փորձագիտական զեկույցում նշված թերությունների վերացման գործողությունների ծրագիր-ժամանակացույցով նախատեսված միջոցառումների 3-րդ կետի՝ «Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի շրջանում իրականացնել հանդիպումներ կրեդիտային համակարգի վերաբերյալ թեմաներով»։
Բացման խոսքով հանդես եկավ ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Մնացականյանը, որն անդրադարձավ կրեդիտների կուտակման և փոխանցման եվրոպական համակարգի հասկացությանը, առանձնահատկություններին, նպատակներին և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կրեդիտային ուսուցման իրավական կարգավորմանը:
ԿՈԱ և գիտական աշխատանքների բաժնի պետ, ոստիկանության կապիտան Տ.Խաչատրյանը պրոֆեսորադասախոսական կազմին ներկայացրեց կրեդիտային համակարգի հիմնական դրույթները, կրեդիտների փոխանցման և կուտակման հատկանիշները, միջին որակական գնահատականի ձևավորման բանաձևերը, ինչպես նաև գնահատման նոր համակարգի ներդրման անհրաժեշտությունն ու առանձնահատկությունները:
Հանդիպման ընթացքում ՊԴ կազմի կողմից հնչեցին հարցեր, որոնց վերաբերյալ եղան քննարկումներ և տրվեցին համապատասխան պարզաբանումներ:

Особенности кредитного обучения в Образовательном комплексе
12-го декабря совместными усилиями управления по учебно-методической работе и развитию и отдела обеспечения качества образования и научных работ была проведена встреча с профессорско-преподавательским составом Образовательного комплекса касательно исполнения 3-го пункта мероприятий, предусмотренных программой-графиком действий по устранению недостатков, указанных в экспертном отчете Образовательного комплекса полиции РА: «Проводить встречи среди профессорско-преподавательского состава Образовательного комплекса по темам, касающимся кредитной системы».
Со вступительной речью выступил начальник управления по учебно-методической работе и развитию, подполковник полиции А. Мнацаканян, который коснулся понятия, особенностей, целей европейской системы накопления и перевода кредитов и правового регулирования кредитного обучения в Образовательном комплексе полиции РА.
Начальник отдела обеспечения качества образования и научных работ, капитан полиции Т. Хачатрян представил профессорско-преподавательскому составу основные положения кредитной системы, особенности перевода и накопления кредитов, формулы формирования средней качественной оценки, а также необходимость и особенности внедрения новой системы оценки.
В ходе встречи профессорско-преподавательский состав озвучил вопросы, по которым были даны соответствующие разъяснения.