Կրեդիտային ուսուցման առանձնահատկությունները Կրթահամալիրում
Դեկտեմբերի 12-ին ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության և կրթության որակի ապահովման և գիտական աշխատանքների բաժնի համատեղ ուժերով Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ հանդիպում անցկացվեց՝ ի կատարումն ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի փորձագիտական զեկույցում նշված թերությունների վերացման գործողությունների ծրագիր-ժամանակացույցով նախատեսված միջոցառումների 3-րդ կետի՝ «Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի շրջանում իրականացնել հանդիպումներ կրեդիտային համակարգի վերաբերյալ թեմաներով»։
Բացման խոսքով հանդես եկավ ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Մնացականյանը, որն անդրադարձավ կրեդիտների կուտակման և փոխանցման եվրոպական համակարգի հասկացությանը, առանձնահատկություններին, նպատակներին և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կրեդիտային ուսուցման իրավական կարգավորմանը:
ԿՈԱ և գիտական աշխատանքների բաժնի պետ, ոստիկանության կապիտան Տ.Խաչատրյանը պրոֆեսորադասախոսական կազմին ներկայացրեց կրեդիտային համակարգի հիմնական դրույթները, կրեդիտների փոխանցման և կուտակման հատկանիշները, միջին որակական գնահատականի ձևավորման բանաձևերը, ինչպես նաև գնահատման նոր համակարգի ներդրման անհրաժեշտությունն ու առանձնահատկությունները:
Հանդիպման ընթացքում ՊԴ կազմի կողմից հնչեցին հարցեր, որոնց վերաբերյալ եղան քննարկումներ և տրվեցին համապատասխան պարզաբանումներ:

Peculiarities of Credit mobility at the Educational Complex
On the 12ve of December it was held a common meeting by the Educational-methodical and development department and Division of Education quality assurance and scientific works in order to realize the amendments made in the 3rd point prescribed in the program-timeline within expert report: “To implement meetings on educational credit mobility among professor and lecturing staff of the Educational Complex of RA”.
Head of the Educational and methodical and development department, police lieutenant colonel A. Mnatsakanyan in his welcome speech talked about European standards, peculiarities, goals of receiving credits and its mobility and legal regulation of educational credits taken at the Educational Complex of Police of RA.
Head of the Division of Education quality assurance and scientific works, police captain T. Khachatryan introduced main features of taken credits and its mobility, formula of middle assessment, as well as necessity of creation of new assessment criteria and peculiarities.
During the meeting, professors and lecturers raised many questions, discussions with its appropriate feedback.