Միջազգային գիտաժողով Կրթահամալիրի սովորողների մասնակցությամբ
Փետրվարի 17-ին առցանց ձևաչափով տեղի ունեցավ Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Մոգիլյովի ինստիտուտի կողմից կազմակերպված «Կուրսանտների գիտական փնտրտուք» թեմայով միջազգային համաժողովը:
Համաժողովին մասնակցում էին ավելի քան 100 զեկուցող Բելառուսի Հանրապետությունից, Ռուսաստանի Դաշնությունից, Ղազախստանի Հանրապետությունից: Կրթահամալիրը ներկայացրին Ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորողներ Լենա Շահբազյանը, Լուիզա Խաչատրյանը, Սյուզաննա Սարուխանյանը։ Զեկույցների գիտական ղեկավարն էր քոլեջի լեզուների ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, դոցենտ, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության փոխգնդապետ Գալինա Ռուսակովան։
Բացման խոսքով հանդես եկավ Մոգիլյովի ինստիտուտի պրոռեկտոր, պատմական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Վլադիմիր Բորիսենկոն, ով նշեց, որ համաժողովի թեման արդիական է, և քննարկումներն ու փոխհամագործակցությունը դրական ազդեցություն կունենան հետագա աշխատանքային գործընթացում։

Международная конференция с участием учащихся Образовательного комплекса
17 февраля в онлайн-формате состоялась Международная конференция на тему «Научный поиск курсантов», организованная Могилевским институтом МВД Республики Беларусь.
В конференции приняли участие более 100 докладчиков из Республики Беларусь, Российской Федерации, Республики Казахстан. Образовательный комплекс представили учащиеся 2-го курса очного бесплатного обучения юридического факультета Академии Лена Шахбазян, Луиза Хачатрян и Сюзанна Саруханян. Научным руководителем докладов стала временно исполняющая обязанности начальника кафедры языков Колледжа, доцент, кандидат педагогических наук, подполковник полиции Галина Русакова.
Со вступительной речью выступил проректор Могилевского института, кандидат исторических наук, доцент Владимир Борисенко, который отметил, что тема форума актуальна, а обсуждения и взаимосотрудничество окажут положительное влияние на дальнейший рабочий процесс.