Միջազգային գիտաժողով Կրթահամալիրի սովորողների մասնակցությամբ
Փետրվարի 17-ին առցանց ձևաչափով տեղի ունեցավ Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Մոգիլյովի ինստիտուտի կողմից կազմակերպված «Կուրսանտների գիտական փնտրտուք» թեմայով միջազգային համաժողովը:
Համաժողովին մասնակցում էին ավելի քան 100 զեկուցող Բելառուսի Հանրապետությունից, Ռուսաստանի Դաշնությունից, Ղազախստանի Հանրապետությունից: Կրթահամալիրը ներկայացրին Ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորողներ Լենա Շահբազյանը, Լուիզա Խաչատրյանը, Սյուզաննա Սարուխանյանը։ Զեկույցների գիտական ղեկավարն էր քոլեջի լեզուների ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, դոցենտ, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության փոխգնդապետ Գալինա Ռուսակովան։
Բացման խոսքով հանդես եկավ Մոգիլյովի ինստիտուտի պրոռեկտոր, պատմական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Վլադիմիր Բորիսենկոն, ով նշեց, որ համաժողովի թեման արդիական է, և քննարկումներն ու փոխհամագործակցությունը դրական ազդեցություն կունենան հետագա աշխատանքային գործընթացում։

The Educational Complex attended the International conference
On the 17th of February there was held the international conference on “Scientific research of the cadets” by Mogilyov institute of MIA of the Republic of Belarus. More than 100 researchers attended the conference, especially from the Republic of Belarus, Russian Federation, Republic of Kazakhstan. The Educational Complex was represented by the students of the second year of the Law faculty of the Academy Lena Shahbazyan, Luiza Khachatryan, Syuzanna Sarukhanyan. The supervisors of the reports was the Acting Head of the Chair of Languages, Associate professor, PhD in Pedagogical sciences, police lieutenant colonel Galina Rusakova.
In the welcome speech Deputy rector of the Mogilyov institute, Associate professor, PhD in historical sciences Vladimir Borisenko mentioned that topic of the conference was actual, as well as discussions and cooperation would have positive impact on further working process. The meeting was summed up with the discussions of the problematic issues and shortcomings.