Ամփոփվեցին մինի ֆուտբոլի հուշամրցաշարի արդյունքները
Նոյեմբերի 18-ին մեկնարկած 44-օրյա պատերազմում զոհված սովորողների հիշատակին նվիրված հուշամրցաշարի վերջնարդյունքն այսօր արդեն տեսանելի է։ Մինի ֆուտբոլի առաջնությանը մասնակցում էին ակադեմիայի և քոլեջի սովորողները։
Թիմերը միմյանց հետ մրցեցին օլիմպիական մարզաձևի սկզբունքով։ Համառ պայքարի արդյունքում հուշամրցաշարի հաղթող ճանաչվեց ակադեմիայի վճարովի ուսուցման առաջին կուրսի թիմը, երկրորդ տեղը զբաղեցրեց ակադեմիայի անվճար ուսուցման երրորդ կուրսի թիմը, երրորդ տեղը՝ ակադեմիայի անվճար ուսուցման առաջին կուրսի թիմը։
Հուշամրցաշարի մրցանակակիրներին մեդալներով, իսկ հաղթող թիմին նաև փոխանցիկ գավաթով պարգևատրեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանը՝ նշելով, որ մրցաշարի անցկացումը կարևոր նշանակություն ունի ուսանողական համակազմի համար։ Մ․ Մուրադյանը հույս հայտնեց, որ ուսանողական միջոցառումներն այսուհետ կավելանան, և Կրթահամալիրը հնարավորինս կնպաստի նմանատիպ միջոցառումների իրականացմանը։
Հաղթողներին շնորհավորեցին հուշամրցաշարի եզրափակիչ խաղին ներկա գտնվող պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները և ուսանողները։

Подведены итоги турнира по мини-футболу
Известны результаты стартовавшего 18 ноября турнира по мини-футболу памяти учащихся, погибших в 44-дневной войне. В чемпионате по мини-футболу принимали участие учащиеся Академии и Колледжа.
Команды соревновались друг с другом по принципу олимпийского вида спорта. В результате упорной борьбы победителем турнира стала команда первого курса платного обучения Академии, второе место заняла команда третьего курса бесплатного обучения Академии, третье место-команда первого курса бесплатного обучения Академии.
Призеров турнира наградили медалями, а победившую команду начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян также наградил переходящим кубком, отметив, что проведение турнира имеет важное значение для студенческого контингента. М. Мурадян выразил надежду, что студенческие мероприятия отныне будут проводиться чаще, и Образовательный комплекс по возможности будет способствовать проведению подобных мероприятий.
Присутствующие на финальном матче представители профессорско-преподавательского состава и учащиеся поздравили победителей.