ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրն այսուհետ պետի նոր առաջին տեղակալ ունի
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Միսակ Մերուժանի Մարկոսյանը նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ոստիկանության գնդապետ Արման Սարգսյանի հրամանով նշանակվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալի պաշտոնին։
Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի նիստերի դահլիճում հրավիրված խորհրդակցության ընթացքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մուշեղ Բաբայանը ղեկավար կազմին ներկայացրեց կրթահամալիրի պետի նորանշանակ առաջին տեղակալին՝ շնորհավորելով նրան ու երախտիքի խոսք հղելով ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանին այս ընտրության համար։
Մ․ Բաբայանը բարձր գնահատեց կրթահամալիրի պետի նախկին առաջին տեղակալ և այժմ փոխոստիկանապետ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի կատարած աշխատանքները՝ ընդգծելով, որ նա իր փորձով ու գիտելիքներով մեծ ավանդ է ունեցել կրթահամալիրի զարգացման գործում։ Այնուհետև Մուշեղ Բաբայանը հավելեց, որ կրթահամալիրի պետի նորանշանակ առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Միսակ Մարկոսյանի նշանակումը լավագույն օրինակն է բոլոր սովորողների և աշխատողների համար աշխատանքային ուղին սեփական ուժերով հաղթահարելու և բարձունքներ նվաճելու գործում․ «Դեռևս լինելով ամբիոնի պետի պաշտոնին՝ նա միշտ արել է ավելին, քան իրեն վստահված է եղել ի պաշտոնե։ Վստահաբար, այս նշանակումը կնպաստի կրթահամալիրի աշխատանքների արդյունավետությանն ու որակի բարձրացմանը»։
Ոստիկանության փոխգնդապետ Միսակ Մարկոսյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարին և կրթահամալիրի պետին իր առաջախաղացման գործում ցուցաբերած նախաձեռնության համար և ընդգծեց վստահված պաշտոնի կարևորությունն ու բարձր պատասխանատվությունը․ «Երբ ուսումնասիրում ես հայերենում «պաշտոն» բառի ծագումնաբանությունը, տեսնում ես, որ բառն իմաստաբանորեն սերում է գործել, դերակատարություն և պարտականություն ունենալ հասկացություններից։ Ուստի, վստահեցնում եմ, որ այս պաշտոնում ջանք չեմ խնայի՝ նպաստելու կրթահամալիրի բարգավաճմանը»։

В Образовательном комплексе назначен новый первый заместитель начальника
28 ноября 2019 года приказом исполняющего обязанности начальника Полиции Республики Армения, полковника полиции Армана Саргсяна, начальник отдела уголовного права и криминологии Академии Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции, кандидат юридических наук, доцент Мисак Меружанович Маркосян был назначен первым заместителем начальника Образовательного комплекса полиции РА.
29 ноября во время совещания, начальник Образовательного комплекса РА, генерал-майор полиции Мушег Бабаян представил руководству учебного заведения назначенного первого заместителя, поздравив его с назначением и выразив благодарность и.о. начальника Полиции РА, полковнику полиции Арману Саргсяну за это назначение.
М. Бабаян высоко оценил работу, проделанную бывшим первым заместителем начальника Образовательного комплекса полиции РА, а ныне заместителем начальника Полиции РА, полковником полиции Тиграном Есаяном, подчеркнув, что он своим опытом и знаниями внес большой вклад в развитие нашего учебного заведения. Затем Мушег Бабаян добавил, что назначение подполковника полиции Мисака Маркосяна – отличный пример для всех учащихся и сотрудников, достигающих высот своим трудом. «Находясь на своем посту, М.Маркосян всегда делал больше, чем ему было поручено. Уверен, это назначение будет способствовать повышению качества и эффективности деятельности Образовательного комплекса».
Подполковник полиции РА Мисак Маркосян поблагодарил и.о. начальника Полиции и руководителя Образовательного комплекса полиции, подчеркнув важность проявленного по отношению к нему доверия руководства и высокую ответственность вверенной ему должности. «Слово «должность» в армянском языке семантически происходит от понятия «функция, роль и ответственность». Поэтому заверяю вас, что на этой должности я не пожалею сил для содействия процветанию Образовательного комплекса».