Արդյունավետ ուսումնական պրակտիկա՝ իրականացվող բարեփոխումներին համահունչ
2020 թ. փետրվարի 28-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ կլոր սեղան-քննարկում «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողների պրակտիկայի արդյունավետության բարձրացումը» թեմայով, որը վարում էր ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ, Գ. Գրիգորյանը: Քնարկման արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով հրավիրվել էին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության տարածքային բաժինների պետի տեղակալներ, ներկա էին նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ֆակուլտետների, ամբիոնների ղեկավար կազմը, պրակտիկայի ղեկավարները և կուրսերի պետերը։
Ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը հանգամանորեն ներկայացրեց պրակտիկայի կազմակերպման ընթացքում առաջացած խնդիրները և ընդգծելով քննարկման անհրաժեշտությունը՝ նշեց, որ նմանատիպ քննարկումների ընթացքում են ծնվում այն կարևոր գաղափարները, որոնց միջոցով հետագայում իրականացվում են ուսումնական գործընթացի բարեփոխումները:
Ներկայացվեցին ակադեմիայի և քոլեջի առանձնացրած այն հիմնախնդիրները, որոնք նկատվել են տարիների ընթացքում և այժմ պետք է համակարգային լուծում ստանան:
Երևան քաղաքի վարչության տարածքային բաժինների ներկայացուցիչներն անդրադարձան պրակտիկան բաժիններում կազմակերպելու ընթացակարգին։ Հաշվի առնելով ՀՀ ոստիկանությունում տեղի ունեցող արմատական բարեփոխումները՝ առանձնացվեցին մի շարք խնդիրներ, որոնք պետք է համապատասխան լուծում ստանան՝ ընթացող բարեփոխումներին համահունչ։
Հանդիպման ավարտին Գ. Գրիգորյանը շնորհակալություն հայտնեց մասնակիցներին առողջ և բովանդակալից քննարկում կազմակերպելու համար՝ նշելով, որ կկազմվի պրակտիկայի բարելավման նոր ծրագրի նախագիծ, որտեղ հաշվի կառնվեն կլոր սեղան-քննարկման ընթացքում հնչած կարևորագույն կարծիքները:

Productive educational practice, in accordance with the implemented reforms
On 28th of February, 2020 it was carried out roundtable discussion in Educational Complex of Police of RA on «Raising the effectiveness of practice of learners of Educational Complex of Police of RA», which was conducted by the Head of Academy of Educational Complex, police colonel G. Grigoryan. In order to provide the effectiveness of discussion, deputy heads of theoretical divisions of Yerevan of Police of RA were invited to take participation in, as well as the leadership staff of faculties, chairs of Educational Complex of Police of RA, supervisors of practice and commanders of platoon also presented at the meeting.
Police colonel G. Grigoryan presented in details the problems than can happen during practice, emphasizing the necessity of discussion and mentioned that important ideas are born during such discussions, on the basis of which educational reforms are realized.
The special problems of College and Academy were presented, noticed during several years and now they must get system of solving the problems.
The representatives of theoretical subdivisions of Yerevan introduced the procedure of practice, held at the divisions. Taking into account the basic reforms held at the Educational Complex of Police of RA, several problems were emphasized, which must gain appropriate solving in accordance with the reforms.
At the end of the meeting G. Grigoryan expressed his gratitude for organizing lusty and meaningful discussion, mentioning that new draft of the project of practice reforms will be made, where it will be taken into account the most important meanings during roundtable discussion.