Արդյունավետ ուսումնական պրակտիկա՝ իրականացվող բարեփոխումներին համահունչ
2020 թ. փետրվարի 28-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ կլոր սեղան-քննարկում «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողների պրակտիկայի արդյունավետության բարձրացումը» թեմայով, որը վարում էր ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ, Գ. Գրիգորյանը: Քնարկման արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով հրավիրվել էին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության տարածքային բաժինների պետի տեղակալներ, ներկա էին նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ֆակուլտետների, ամբիոնների ղեկավար կազմը, պրակտիկայի ղեկավարները և կուրսերի պետերը։
Ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը հանգամանորեն ներկայացրեց պրակտիկայի կազմակերպման ընթացքում առաջացած խնդիրները և ընդգծելով քննարկման անհրաժեշտությունը՝ նշեց, որ նմանատիպ քննարկումների ընթացքում են ծնվում այն կարևոր գաղափարները, որոնց միջոցով հետագայում իրականացվում են ուսումնական գործընթացի բարեփոխումները:
Ներկայացվեցին ակադեմիայի և քոլեջի առանձնացրած այն հիմնախնդիրները, որոնք նկատվել են տարիների ընթացքում և այժմ պետք է համակարգային լուծում ստանան:
Երևան քաղաքի վարչության տարածքային բաժինների ներկայացուցիչներն անդրադարձան պրակտիկան բաժիններում կազմակերպելու ընթացակարգին։ Հաշվի առնելով ՀՀ ոստիկանությունում տեղի ունեցող արմատական բարեփոխումները՝ առանձնացվեցին մի շարք խնդիրներ, որոնք պետք է համապատասխան լուծում ստանան՝ ընթացող բարեփոխումներին համահունչ։
Հանդիպման ավարտին Գ. Գրիգորյանը շնորհակալություն հայտնեց մասնակիցներին առողջ և բովանդակալից քննարկում կազմակերպելու համար՝ նշելով, որ կկազմվի պրակտիկայի բարելավման նոր ծրագրի նախագիծ, որտեղ հաշվի կառնվեն կլոր սեղան-քննարկման ընթացքում հնչած կարևորագույն կարծիքները:

Эффективная учебная практика созвучна реализуемым реформам
28 февраля 2020 г. в Образовательном комплексе полиции РА состоялся круглый стол на тему: " Повышение эффективности практики учащихся Образовательного комплекса полиции РА», который провел начальник Академии, полковник полиции Г.Григорян. Для повышения практической ценности обсуждений за круглым столом, на заседание были приглашены заместители начальников территориальных отделов Управления полиции РА г. Еревана, а также руководящий состав факультетов, кафедр Образовательного комплекса полиции РА, руководители практики и начальники курсов.
Полковник полиции Г. Григорян обстоятельно представил проблемы, возникшие в ходе организации практики, подчеркнув важность их обсуждения, а также отметив, что в ходе подобных мероприятий рождаются идеи, которые в дальнейшем становятся двигателем эффективных реформ учебного процесса.
В ходе заседания были проанализированы проблемы, возникшие в ходе практики у учащихся Академии и Колледжа, которые фиксировались в течение нескольких лет и которые, в результате анализа и обсуждения, должны найти правильное решение.
Представители территориальных отделов Управления полиции РА г. Еревана коснулись процедуры организации практики в отделах. Учитывая проводимые в полиции Армении коренные реформы, был выделен ряд проблем, которые должны быть решены в соответствии с проводимыми реформами.
В завершении встречи Г. Григорян поблагодарил участников за активное и содержательное обсуждение, отметив, что разрабатывается Проект новой программы, направленный на повышение результативности учебной практики, в котором будут учтены мнения, прозвучавшие в ходе заседания круглого стола.