ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության պաշտոններում նշանակվելու նպատակով հունիսի 12-ին ՀՀ կրթահամալիրում տեղի ունեցավ սովորողների երդման արարողությունը:
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էր ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի ղեկավար կազմը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մանուկ Մուրադյանի գլխավորությամբ, ինչպես նաև պարեկային ծառայության պետ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Խուդինյանը:
Ողջունելով սովորողներին՝ Կրթահամալիրի պետը կարևորեց երդման խորհուրդը.
-Այսօր, ավելի քան երբևէ, քաղաքացին պահանջում է, որ իր առջև կանգնած ոստիկանն արհեստավարժ և բարեխիղճ լինի, արդյունավետ ոստիկանական ծառայություն մատուցի, ինչին լիարժեք կարելի է հասնել կիրթ ու պատրաստված ոստիկաններ ունենալով։ Սահմանադրական կարգին հավատարիմ մնալու առաքելությունը ձեզ միշտ ուղղորդելու է ծառայության ընթացքում,- ասաց Կրթահամալիրի պետը և շնորհավորելով պարեկային ծառայության սովորողներին՝ մաղթեց խաղաղ ծառայություն:

С целью назначения на должности патрульной службы Полиции РА 12 июня в Образовательном комплексе РА состоялась церемония присяги учащихся.
На торжественной церемонии присутствовал руководящий состав Образовательного комплекса МВД РА во главе с начальником Образовательного комплекса, полковником полиции Мануком Мурадяном, а также начальник Патрульной службы, полковник полиции Артур Худинян.
Приветствуя учащихся, начальник Образовательного комплекса отметил важность присяги.
«Сегодня, более чем когда-либо, каждый гражданин нуждается в том, чтобы стоящий перед ним полицейский был профессионалом и добросовестным, осуществлял эффективную полицейскую службу, чего можно достичь, имея образованных и обученных полицейских. Миссия оставаться верным конституционному порядку всегда будет направлять вас во время службы», - сказал начальник Образовательного комплекса и, поздравив учащихся патрульной службы, пожелал мирной службы.