Այս անգամ հերթը Լոռու և Շիրակի մարզերինն է
ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման երկրորդ հոսքի ընդունելության շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում սեպտեմբերի 22-ին մեկնարկեց առաջին՝ մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգումը (թեստավորումը)։
Ընդունելության ստուգմանը ներկա էին ընդունող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա․ Ֆիդանյանը, ընդունող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․ Մարկոսյանը, ընդունող հանձնաժողովի անդամներ ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանը, ՀՀ արդարադատության նախարարության միջազգային իրավական համագործակցության համակարգող խորհրդական Ամալյա Հովսեփյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը, ինչպես նաև ՀՀ արդարադատության նախարարի օգնական Սերժ Ռուշանյանը:
Ստուգումը կիրականացվի սեպտեմբերի 22-ից 28-ը ներառյալ, որին մասնակցելու են 1102 դիմորդ, որոնցից 476 քաղաքացիական անձ և 626 ոստիկանության ծառայող։
ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման երկրորդ հոսքի ուսուցումը հաջողությամբ ավարտած սովորողները կնշանակվեն ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության Լոռու և Շիրակի մարզերում, ինչպես նաև Երևան քաղաքում։

Now it’s a turn for Lori and Shirak regions
In order to be appointed on duty at Police Patrol service of RA within the framework of the second group’s admission to the Educational Complex of Police of RA, on the 22nd of September it was launched the first vocational suitability complex test. The president of the Admission committee, Deputy Head of Police of RA, police colonel A. Fidanyan, Deputy Head of Admission Committee, Acting Head of the Educational Complex of Police of RA, police lieutenant colonel M. Markosyan, members of admission committee, the First Deputy Minister of Justice Kristine Grigoryan, Advisor of international legal coordinator of the Ministry of Justice Amalya Hovsepyan, Project Coordinator of NGO “Union of informed citizens” Daniel Ioannisyan, as well as adviser of the Minister of Justice Serj Rushanyan took part at the testing. The testing will be held from 22 to 28 of September, and 1102 applicants are going to participate in, among which 476-civilians, 626 are police officers.
After summing up the test results, they will be available at: https://www.edupolice.am/patrol/exam.html.
If the learners successfully graduate from the second group, they will be appointed on duty at Patrol Police service in Lori and Shirak regions, as well as in Yerevan.