Այս անգամ հերթը Լոռու և Շիրակի մարզերինն է
ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման երկրորդ հոսքի ընդունելության շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում սեպտեմբերի 22-ին մեկնարկեց առաջին՝ մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգումը (թեստավորումը)։
Ընդունելության ստուգմանը ներկա էին ընդունող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա․ Ֆիդանյանը, ընդունող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․ Մարկոսյանը, ընդունող հանձնաժողովի անդամներ ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանը, ՀՀ արդարադատության նախարարության միջազգային իրավական համագործակցության համակարգող խորհրդական Ամալյա Հովսեփյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը, ինչպես նաև ՀՀ արդարադատության նախարարի օգնական Սերժ Ռուշանյանը:
Ստուգումը կիրականացվի սեպտեմբերի 22-ից 28-ը ներառյալ, որին մասնակցելու են 1102 դիմորդ, որոնցից 476 քաղաքացիական անձ և 626 ոստիկանության ծառայող։
ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման երկրորդ հոսքի ուսուցումը հաջողությամբ ավարտած սովորողները կնշանակվեն ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության Լոռու և Շիրակի մարզերում, ինչպես նաև Երևան քաղաքում։

На этот раз очередь за Лорийской и Ширакской областями
22 сентября в рамках приема второго потока на обучения с целью назначения на должности в патрульной службе Полиции РА в Образовательном комплексе полиции РА стартовала первая комплексная проверка (тестирование) соответствия профессиональной пригодности.
На приеме присутствовали председатель приемной комиссии, заместитель начальника Полиции РА, полковник полиции А. Фиданян, заместитель председателя приемной комиссии, временно исполняющий обязанности начальника Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции М. Маркосян, члены приемной комиссии первый заместитель министра юстиции РА Кристинне Григорян, советник по координации международного правового сотрудничества Министерства юстиции РА Амалия Овсепян, координатор программ ОО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян, а также помощник министра юстиции РА Серж Рушанян.
Проверка будет проводиться с 22 по 28 сентября включительно, в которой примут участие 1102 абитуриента, из которых 476 гражданских лиц и 626 служащих полиции.
После подведения итогов проверки они будут доступны по следующей ссылке: https://www.edupolice.am/patrol/exam.html :
Учащиеся, успешно завершившие второй поток обучения с целью назначения на должности в патрульной службе Полиции РА, получат назначения в Лорийской и Ширакской областях, а также в Ереване.