Գիտական խորհրդի 6-րդ նիստը
Ապրիլի 18-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2023 թվականի 6-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց փոփոխություններ կատարել ուսումնական գործընթացը կանոնակարգող հիմնական փաստաթղթերում և կարգերում: Փոփոխությունների հիմնական նպատակն այն էր, որ ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ձևավորումից հետո, ուսումնական գործընթացով պայմանավորված, որոշակի գործառույթներ այսուհետ պետք է իրականացվեն ՆԳՆ կառուցակարգին համապատասխան, սակայն այդ ամրագրումները դեռևս չկային կրթահամալիրի ներքին իրավական ակտերում:
Գիտական խորհրդի որոշմամբ անհրաժեշտ փոփոխություններ կատարվեցին հետևյալ կարգերում՝ «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում դիմորդների ընտրության և ընդունելության կարգ»-ում, «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրից սովորողների ազատման, ուսումնառության ընդհատման, վերականգնման և տեղափոխման կարգ»-ում, «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողներին անվանական կրթաթոշակների հատկացման կարգ»-ում, ակադեմիայի, քոլեջի և ուսումնական կենտրոնի ուսումնական գործընթացի կազմակերպման կարգերում:
ՀՀ ոստիկանության 105-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Կրթահամալիրի որոշ ծառայողներ բարեխիղճ ծառայության համար պարգևատրվեցին մեդալներով և կրծքանշաններով:

6-е заседание Ученого совета
18 апреля 2023 года состоялось 6-е заседание Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА. В результате обсуждения вопросов повестки дня Ученый совет постановил внести изменения в основные документы и порядки, регламентирующие учебный процесс. Основной целью изменений было то, что после формирования Министерства внутренних дел РА, в связи с учебным процессом, определенные функции отныне должны осуществляться в соответствии с механизмом МВД, однако это пока не было закреплено во внутренних правовых актах Образовательного комплекса.
Решением Ученого совета были внесены необходимые изменения в следующие категории: «Порядок отбора и приема абитуриентов в Образовательный комплекс полиции РА», «Порядок освобождения, прерывания обучения, восстановления и перевода учащихся из Образовательного комплекса полиции РА», «Порядок предоставления именных стипендий учащимся Образовательного комплекса полиции РА», «Порядок организации учебного процесса Академии, Колледжа и Учебного центра».
По случаю 105-летия Полиции РА некоторые служащие Образовательного комплекса были награждены медалями и нагрудными знаками за добросовестную службу.