Գործնական պարապմունք փորձաքրեագիտական վարչությունում
Նոյեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության փորձաքրեագիտական վարչությունում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի ՕՀԳ և քրեագիտության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Հ.Կուծանյանն անցկացրեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորողների «Կրիմինալիստիկա» առարկայի գործնական պարապմունքը՝ նպատակ ունենալով ամրապնդել սովորողների ձեռք բերած տեսական գիտելիքները։
Գործնական պարապմունքի ժամանակ սովորողներին ներկայացվեցին փորձաքննությունների տեսակները, անցկացման կարգը, պայմանները, քրեագիտական հաշվառումների իրականացման տեսակներն ու եղանակները: Նրանց ուշադրությունը հրավիրվեց տարվող աշխատանքների համակարգվածության և մասնագիտական բարձր պատրաստվածության վրա:
Սովորողները տեղում համոզվեցին տվյալ գործընթացի՝ հանցավորությունների դեմ պայքարի համակարգում ունեցած առանցքային դերակատարման մեջ:

Практическое занятие в Экспертно-криминалистическом управлении
1 ноября в экспертно-криминалистическом управлении Полиции Республики Армения старший преподаватель кафедры ОРД и криминалистики Академии Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции А. Куцанян провел практическое занятие по предмету «Криминалистика» с учащимися 4-го курса очного платного обучения бакалавриата юридического факультета Академии Образовательного комплекса полиции РА с целью закрепления приобретенных учащимися теоретических знаний.
Во время практического занятия учащимся были представлены виды экспертиз, порядок и условия их проведения, виды и способы осуществления криминалистического учета.
Их внимание было обращено на систематичность проводимых работ и высокую профессиональную подготовку.