2019-2020 ուստարվա քոլեջի ամփոփիչ ատեստավորում
Մարտ ամսից սկսած Կրթահամալիրում ընթանում էին հեռավար դասընթացներ, որոնք իրենց հերթին ավելի մեծ ուշադրություն և պատասխանատվություն էին պահանջում պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմից և սովորողներից։ Պատշաճ կատարված աշխատանքը ցանկալի արդյունք տվեց։ Վերջնարդյունքը սովորողների բարձր առաջադիմությունն էր հուլիսի 21-ից 31-ը կայացած ատեստավորման ընթացքում։ Ամփոփիչ ատեստավորմանը մասնակցում էր 35 շրջանավարտ․ 27-ը հաջողությամբ հանձնեց, իսկ 2 սովորող արժանացավ գերազանց գնահատականի։
Ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահն էր ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանը, հանձաժողովի անդամ էր նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․Բաբայանը։

The final attestation of the College of educational year 2019-2020
Since March the distance education has been conducted at Educational Complex, taking huge concentration and responsibility from the professor-lecturing staff and learners. The properly implemented work gave its preferable results. The final result was the learners’ highly qualified advancement during attestation, held from 21st to 31st of July.  35 alumni participated in the final attestation: 27 among them successfully passed the attestation, and 2 of them gained the mark of excellence.
The Head of attestation committee was the Deputy Head of Police of RA, police colonel T. Yesayan, one of the members of the committee was Head of Educational Complex, police major general M. Babayan.