Հավաստագրերի հանձնման արարողություն Կրթահամալիրում
Դեկտեմբերի 26-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի իրավաբանական կլինիկայում ուսուցում ստացած 11 սովորողների հավաստագրերի հանձնման արարողությունը:
Հավաստագրերը հանձնեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ.Բաբայանը: Իր խոսքում Մ.Բաբայանն ընդգծեց իրավաբանական կլինիկայի գործունեության նշանակությունը՝ նշելով, որ այն շատ լավ հնարավորություն է թիմային աշխատանքի հմտությունները կատարելագործելու, ինչպես նաև իրավաբանին անհրաժեշտ մի շարք կարողություններ զարգացնելու համար:
Քաղաքացիներին անվճար իրավաբանական խորհրդատվություն տրամադրելու աշխատանքներն իրավաբանական կլինիկայում կվերսկսվեն 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի սկզբում:

Ceremony of awarding certificates in the Educational Complex
On 26th of December, the ceremony of awarding certificates to 11 learners was taken place in Educational Complex of Police of RA for studying at Law Clinic of Law Faculty of Academy.
The certificates were handed by the Head of Educational Complex of Police of RA, police major general Mushegh Babayan. In his speech Mushegh Babayan emphasized the role of activity of Law Clinic, mentioning that it’s a great opportunity to improve team work skills, as well as to develop several necessary capacities for the lawyer.
Free legal consultations at Law Clinic to the citizens will be launched at the beginning of the second semester of 2019-2020 educational year.