Քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա առաջին նիստը
Սույն թվականի դեկտեմբերի 10-ին տեղի ունեցավ քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա առաջին նիստը։ Նիստին ներկա էին Ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանը, նույն ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության մայոր Ա․ Տոնոյանը, դասախոսներ Լ․ Թասալյանը, Գ․ Վարդանյանը և ասիստենտ Գ․ Խաչատրյանը։
Գիտական խմբակին մասնակցում էին նաև կրթահամալիրի ակադեմիայի անվճար և վճարովի բաժնի սովորողներ։
Գիտական խմբակի թեման էր «Պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի իրավական պաշտպանության մեխանիզմները ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դարաշրջանում»։ Որպես բանախոս՝ հրավիրված էր armdaily.am էլեկտրոնային լրատվամիջոցի գլխավոր խմբագիր, բանասիրական գիտությունների թեկնածու Ինգա Մարտինյանը։
Բանախոսը հանդես եկավ զեկույցով՝ նվիրված տեղեկատվական տեխնոլոգիաների արդի ժամանակաշրջանում պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի իրավական պաշտպանության մեխանիզմներին, այդ գործընթացում զանգվածային լրատվամիջոցների տեղին, դերին և նշանակությանը։ Ծավալվեց ակտիվ քննարկում, բանախոսին հղվեցին բազմաթիվ հարցեր։

The first meeting of scientific group adjacent to the Chair of Civil Law and Civil procedure during educational year 2021-2022
On the 10th of December of this year, there was held the first meeting of scientific group adjacent to the Chair of Civil Law and Civil procedure during educational year 2021-2022. Acting Head of the Chair, PhD of Law, Associate Professor, police captain Gayane Marukyan, senior lecturer of the given Chair, police major A. Tonoyan, lecturers L. Tasalyan, G. Vardanyan and assistant G. Khachatryan took participation in the meeting. Learners of free and  paid education of the Academy also presented at the meeting.
The topic of the scientific group was on “Mechanisms of legal protection of honor, dignity and business reputation in the era of modern information technologies”. Inga Martinyan, Editor-in-Chief of armdaily.am electronic media, PhD of Philological Sciences, was invited as a speaker.
The speaker made a report dedicated to the mechanisms of legal protection of honor, dignity, business reputation, the place, role and significance of mass media in modern stage of information technologies. An active discussion took place, many questions were asked to the speaker.