Քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա առաջին նիստը
Սույն թվականի դեկտեմբերի 10-ին տեղի ունեցավ քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա առաջին նիստը։ Նիստին ներկա էին Ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանը, նույն ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության մայոր Ա․ Տոնոյանը, դասախոսներ Լ․ Թասալյանը, Գ․ Վարդանյանը և ասիստենտ Գ․ Խաչատրյանը։
Գիտական խմբակին մասնակցում էին նաև կրթահամալիրի ակադեմիայի անվճար և վճարովի բաժնի սովորողներ։
Գիտական խմբակի թեման էր «Պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի իրավական պաշտպանության մեխանիզմները ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դարաշրջանում»։ Որպես բանախոս՝ հրավիրված էր armdaily.am էլեկտրոնային լրատվամիջոցի գլխավոր խմբագիր, բանասիրական գիտությունների թեկնածու Ինգա Մարտինյանը։
Բանախոսը հանդես եկավ զեկույցով՝ նվիրված տեղեկատվական տեխնոլոգիաների արդի ժամանակաշրջանում պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի իրավական պաշտպանության մեխանիզմներին, այդ գործընթացում զանգվածային լրատվամիջոցների տեղին, դերին և նշանակությանը։ Ծավալվեց ակտիվ քննարկում, բանախոսին հղվեցին բազմաթիվ հարցեր։

Первое заседание научного кружка гражданского права и гражданского судопроизводства 2021-2022 учебного года
10 декабря 2021 года состоялось первое заседание научного кружка гражданского права и гражданского судопроизводства 2021-2022 учебного года. На заседании присутствовали временно исполняющий обязанности начальника кафедры гражданского права и гражданского судопроизводства Академии Образовательного комплекса полиции, кандидат юридических наук, доцент, капитан полиции Гаяне Марукян, старший преподаватель той же кафедры, майор полиции А.Тоноян, преподаватели Л.Тасалян, Г.Варданян, а также ассистент Г. Хачатрян.
В научном кружке участвовали также учащиеся бесплатного и платного отделения Академии Образовательного комплекса.
Тема научного кружка – «Механизмы правовой защиты чести, достоинства и деловой репутации в эпоху современных информационных технологий». В качестве докладчика на заседание была приглашена главный редактор электронного СМИ armdaily.am, кандидат филологических наук Инга Мартинян.
Она выступила с докладом, посвященным механизмам правовой защиты чести, достоинства и деловой репутации в современную эпоху информационных технологий, месту, роли и значению средств массовой информации в этом процессе. Развернулась активная дискуссия, докладчику были заданы многочисленные вопросы.