Շվեդիայի Թագավորության ոստիկանության ներկայացուցիչները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
Նոյեմբերի 15-ին «Հայաստանում ոստիկանություն-հասարակության համագործակցության ամրապնդում» ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին ժամանել բանակցային ոստիկանության փորձագետներ, Շվեդիայի Թագավորության ոստիկանության ներկայացուցիչներ՝ Տանյա Վիկլունդը և Կառլ-Յոհան Ալստրոմը։
Հյուրերին դիմավորեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Գ․Մալխասյանը և միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ․ Դավթյանը:
Գ․Մալխասյանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարածքով, այցելեցին ուսումնական կենտրոն, որտեղ ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա․ Սուքիասյանը հանգամանորեն ներկայացրեց նոր պարեկային ծառայության ուսումնական ծրագրերը, ինչպես նաև լսարանային ֆոնդերը։ Հյուրերը ծանոթացան նաև դասապրոցեսին, ինչպես նաև նոր կառուցված փորձակայանին։
Հանդիպումը շարունակվեց Գ․ Մալխասյանի աշխատասենյակում, որտեղ կողմերը քննարկեցին նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր, պայմանավորվեցին այսուհետ ևս արդյունավետ շարունակել համագործակցությունը:

Представители полиции Королевства Швеция в Образовательном комплексе полиции РА
15 ноября в рамках программы «Укрепление сотрудничества полиции и общества в Армении» в Образовательный комплекс полиции РА прибыли эксперты переговорной полиции, представители полиции Королевства Швеции Таня Виклунд и Карл-Йохан Алстром.
Гостей встретили заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Г.Малхасян и начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Г. Давтян.
В сопровождении Г. Малхасяна гости обошли территорию Образовательного комплекса полиции РА, посетили Учебный центр, где начальник Учебного центра, полковник полиции А. Сукиасян подробно представил учебные программы новой патрульной службы, а также аудиторные фонды. Гости ознакомились также с учебным процессом, а также с недавно построенной симуляционной комнатой.
Встреча продолжилась в кабинете Г.Малхасяна, где стороны обсудили также другие вопросы, представляющие взаимный интерес, договорились и впредь продолжить эффективное сотрудничество.