Շվեդիայի Թագավորության ոստիկանության ներկայացուցիչները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
Նոյեմբերի 15-ին «Հայաստանում ոստիկանություն-հասարակության համագործակցության ամրապնդում» ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին ժամանել բանակցային ոստիկանության փորձագետներ, Շվեդիայի Թագավորության ոստիկանության ներկայացուցիչներ՝ Տանյա Վիկլունդը և Կառլ-Յոհան Ալստրոմը։
Հյուրերին դիմավորեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Գ․Մալխասյանը և միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ․ Դավթյանը:
Գ․Մալխասյանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարածքով, այցելեցին ուսումնական կենտրոն, որտեղ ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա․ Սուքիասյանը հանգամանորեն ներկայացրեց նոր պարեկային ծառայության ուսումնական ծրագրերը, ինչպես նաև լսարանային ֆոնդերը։ Հյուրերը ծանոթացան նաև դասապրոցեսին, ինչպես նաև նոր կառուցված փորձակայանին։
Հանդիպումը շարունակվեց Գ․ Մալխասյանի աշխատասենյակում, որտեղ կողմերը քննարկեցին նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր, պայմանավորվեցին այսուհետ ևս արդյունավետ շարունակել համագործակցությունը:

Representatives of the Kingdom of Sweden were at the Educational Complex of Police of RA
On the 15th of November, within the framework of the project on “Strengthening cooperation between police and society in Armenia”, experts of negotiation, police representatives of the Kingdom of Sweden Tania Wiklund and Karl-Johan Ahlstrom visited the Educational Complex of Police of RA.
The guests were greeted by the Deputy Head of the Educational Complex of Police of RA, police colonel G. Malkhasyan, Head of the International Cooperation and IT division, police lieutenant colonel G. Davtyan.
With accompaniment of G. Malkhasyan, the guests had a cognitive tour around the territory of the Educational Complex, visited the Training center, where the Head of the Training center, police colonel A. Sukiasyan introduced in detail the training programs of newly formulated patrol service, as well as the specialized auditoriums. The guests got acquainted with the teaching process, as well as the newly built simulation rooms.
The meeting was continued at the G. Malkhasyan's office, where the parties discussed other issues of mutual interest, they agreed to continue effective cooperation from now on.