Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի անդամներն ու ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առաջին կուրսի սովորողները, որոնք շուտով զորակոչվելու են պարտադիր զինվորական ծառայության, ճանաչողական այց կատարեցին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան:
Նրանք շրջեցին համալսարանի տարածքով, հրաձգարանում մասնակցեցին կրակային պատրաստականության պարապմունքներին, վարժասարքերով կատարեցին հրաձգություն և ծանոթացան ուսումնական պարապմունքների այլ առանձնահատկություններին:
Հյուրերն այցելեցին նաև ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի թանգարան, որտեղ թանգարանի աշխատակիցը խորությամբ ներկայացրեց ՀՀ և ԼՂՀ ազգային հերոսների անցած փառահեղ ուղին՝ թերթելով ռազմական պատմության կարևորագույն էջերը:
Հանդիպեցին նաև ռազմական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի և կուրսանտների հետ ու պայմանավորվեցին հետագայում փոխադարձ ճանաչողական այց կատարել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր:

Ознакомительный визит
10 декабря члены Студенческого совета Образовательного комплекса полиции РА и учащиеся первого курса платной формы обучения бакалавриата юридического факультета Академии, которые вскоре будут призваны на обязательную военную службу, совершили ознакомительный визит в Военный университет им. Вазгена Саркисяна АО РА.
Они обошли университет, приняли участие в занятиях по огневой подготовке на полигоне, провели стрельбу на тренажерах и ознакомились с другими особенностями учебных занятий.
Учащиеся посетили также музей военного университета им. Вазгена Саргсяна АО РА, где сотрудник музея, «перелистав» важнейшие страницы военной истории, в полной мере представил славный путь, пройденный национальными героями РА и НКР.
Учащиеся Образовательного комплекса встретились также с профессорско-преподавательским составом и курсантами военного университета и договорились об обратном ознакомительном визите в Образовательный комплекс полиции РА в дальнейшем.