ՎերադառնալՀայ-ռուսական համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված միջոցառում՝ ոստիկանության կրթահամալիրում
2016 թվականի փետրվարի 24-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր Հայաստանում գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի պատվիրակությունը Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության Արտակարգ և լիզոր դեսպան Իվան Վոլինկինի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում էին կենտրոնի փոխտնօրեններ Իգոր Կուսովն ու Ացամազ Բիչենովը և այլ աշխատակիցներ:
Այցի նպատակն էր Հայաստանում գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի միջև համագործակցության շրջանակներում կրթահամալիրին նվիրաբերել ռուսաց լեզվի դասագրքեր և ուսումնամեթոդական ձեռնարկներ՝ կրթահամալիրում ռուսաց լեզվի դասավանդման որակի բարձրացման նպատակով:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը: Գեներալ-լեյտենանտ Վարյանն իր երախտագիտությունը հայտնեց պատվիրակության անդամներին նմանօրինակ նախաձեռնության և ռուսաց լեզվի տարածմանն ուղղված ջանքերի համար՝ Հայաստանում գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնին հանձնելով շնորհակալագիր:
Ելույթներով հանդես եկան նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Իվան Վոլինկինը, ով նույնպես կարևորեց նման փոխգործակցությունը, ինչպես նաև նշված կենտրոնի ռուսաց լեզվի բաժնի պետ Նատալյա Երյոմենկոն՝ ներկայացնելով նվիրաբերած գրքերը:

НазадМероприятие в Образовательном комплексе, направленное на укрепление армяно-российского сотрудничества
24 февраля 2016 года в Образовательном комплексе полиции Республики Армения находилась делегация Российского центра науки и культуры в Ереване во главе с Чрезвычайным и Полномочным Послом России в Армении Иваном Волынкином. В составе делегации были заместители Центра Игорь Кусов, Ацамаз Биченов и другие сотрудники.
Целью визита была передача в дар комплексу учебников и учебно-методических пособий по русскому языку с целью повышения качества обучения русского языка в Образовательном комплексе, в рамках сотрудничества между Российским центром науки и культуры в Ереване и Образовательным комплексом полиции РА.
С приветственной речью выступил начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян. Он поблагодарил членов делегации за подобную инициативу и за усилия, направленные на распространение русского языка, вручив Российскому центру науки и культуры в Ереване Благодарность.
С речью также выступили Чрезвычайный и Полномочный посол Российской Федерации в Республике Армения Иван Волынкин, который подчеркнул важность такого сотрудничества, а также начальник отдела русского языка РЦНК Наталья Еременко, которая представила подаренные книги.