Վերադառնալ19.09.2014
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բաժնի ղեկավարը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014թ. սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էր այցելել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բաժնի նորանշանակ ղեկավար պարոն Ջեք Անդերսոնը: Պարոն Անդերսոնի այցը կրում էր ճանաչողական բնույթ: Տեղի ունեցավ հանդիպում կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի հետ, ում կողմից ներկայացվեց կրթահամալիրի կառուցվածքը, կրթահամալիրի կազմի մեջ մտնող ուսումնական հաստատությունները, ընդունելության կարգը և ուսումնառության առանձնահատկությունները; Հանդիպման ընթացքում պարոն Ջեք Անդերսոնի հետ քննարկվեցին ընթացիկ հարցեր, և հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց հետագա համագործակցության համար:

Head of Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) of U.S. Embassy in Armenia visits the RoA Police Educational Complex
September 19, 2014 - Mr. Jack Anderson, the newly appointed Head of Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) of U.S. Embassy in Armenia, had a study visit to the RoA Police Educational Complex. Mr. Anderson had a meeting with Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the Educational Complex. The latter gave a brief overview of the structure, the educational institutions, the admission requirements and learning peculiarities of the Educational Complex. During the meeting, the current issues were discussed as well. The meeting ended with the commitment to strengthening the ongoing cooperation.