Վերադառնալ19.09.2014
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բաժնի ղեկավարը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014թ. սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էր այցելել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բաժնի նորանշանակ ղեկավար պարոն Ջեք Անդերսոնը: Պարոն Անդերսոնի այցը կրում էր ճանաչողական բնույթ: Տեղի ունեցավ հանդիպում կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի հետ, ում կողմից ներկայացվեց կրթահամալիրի կառուցվածքը, կրթահամալիրի կազմի մեջ մտնող ուսումնական հաստատությունները, ընդունելության կարգը և ուսումնառության առանձնահատկությունները; Հանդիպման ընթացքում պարոն Ջեք Անդերսոնի հետ քննարկվեցին ընթացիկ հարցեր, և հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց հետագա համագործակցության համար:

Руководитель отдела по борьбе с наркотиками и сотрудничества правоохранительных органов посольства США в РА в Образовательном комплексе полиции РА.
19-го сентября 2014 года с визитом в Образовательный комплекс полиции РА прибыл новоназначенный руководитель отдела по борьбе с наркотиками и сотрудничества правоохранительных органов посольства США в РА господин Джек Андерсон. Визит господина Андерсона носил ознакомительный характер. Состоялась встреча с начальником Образовательного комплекса, генерал-лейтенантом полиции Оганнесом Варьяном, который представил структуру комплекса, порядок приема и особенности обучения в учебных заведениях, входящих в состав комплекса. В ходе встречи с господином Андерсоном были обсуждены текущие вопросы и в завершении встречи была достигнута договоренность о дальнейшем сотрудничестве.