Վերադառնալ15.09.2014
2014թ. սեպտեմբերի 15-ից 20-ը Լիտվայի մայրաքաղաք Վիլնյուսում տեղի ունեցավ բազկամարտի աշխարհի 36-րդ առաջնությունը, որին մասնակցեց նաև Հայաստանի Հանրապետության հավաքական թիմը 10 մասնակիցներով: Հավաքականի կազմում առաջին անգամ ընդգրկված էր կին մասնակից՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Մարգարիտա Դավիթի Ներսիսյանը:
Առաջնությանը մասնակցում էին թվով 47 երկրների հավաքական թիմերը: 55 կգ քաշային կարգում Մ. Ներսիսյանը համառ պայքարում գրավեց 10-րդ հորիզոնականը: Նման ցուցանիշ ՀՀ Բազկամարտի պատմության մեջ գրանցվեց առաջին անգամ:

Participation in the 36th World Armwrestling Championships
September 15-20, 2014 – Held 36th World Armwrestling championship in Vilnius, Lithuania on which participated 10 members of the national team of the Republic of Armenia. For the first time the team involved woman participant. She is police Sergeant Margarita Nersissyan, 2-nd year student of the Faculty of Law of the RoA Police Educational Complex.
The championship was attended by the national teams of 47 countries. M. Nersissyan (55kg) captured 10th place in persistent fight. Such a result recorded for the first time in the history of the RoA Armwrestling.