Վերադառնալ15.09.2014
2014թ. սեպտեմբերի 15-ից 20-ը Լիտվայի մայրաքաղաք Վիլնյուսում տեղի ունեցավ բազկամարտի աշխարհի 36-րդ առաջնությունը, որին մասնակցեց նաև Հայաստանի Հանրապետության հավաքական թիմը 10 մասնակիցներով: Հավաքականի կազմում առաջին անգամ ընդգրկված էր կին մասնակից՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Մարգարիտա Դավիթի Ներսիսյանը:
Առաջնությանը մասնակցում էին թվով 47 երկրների հավաքական թիմերը: 55 կգ քաշային կարգում Մ. Ներսիսյանը համառ պայքարում գրավեց 10-րդ հորիզոնականը: Նման ցուցանիշ ՀՀ Բազկամարտի պատմության մեջ գրանցվեց առաջին անգամ:

Участие в 36-ом чемпионате Мира по армрестлингу
С 15-го по 20-е сентября 2014 года в столице Литвы Вильнюсе прошел 36-ой чемпионат Мира по армрестлингу, на котором также принимала участие сборная команда Армении, состоящая из 10 участников. Впервые в состав сборной была влкючена женщина, учащаяся 2-го курса юридического факультета академии Образовательного комплекса полиции РА, сержант полиции Маргарита Давидовна Нерсисян.
На чемпионате принимали участие сборные команды из 47-и стран. В упорной борьбе в весовой категории 55 кг М. Нерсисян заняла 10–е место. Такой показатель в истории армрестлинга Армении зарегистрирован впервые.