ՎերադառնալՈստիկանության կրթահամալիրի 2015 թվականի մինի-ֆուտբոլի առաջնություն
Համաձայն ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ծառայողա-կիրառական և զանգվածային մարզաձևերի օրացուցային պլանի՝ 2015թ մայիսի 18-ից-26-ը անցկացվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի մինի-ֆուտբոլի առաջնություն:
Առաջնությանը մասնակցում էին ակադեմիայի առաջին, երկրորդ, երրորդ կուրսի, քոլեջի առաջին, երկրորդ կուրսի, ուսումնական կենտրոնի և ակադեմիայի վճարովի ուսուցման առաջին և երրորդ կուրսերի թիմերը: Խաղերն անցկացվեցին օլիմպիական կարգով, որի համաձայն, պարտություն կրող թիմը դուրս էր մնում պայքարից: Ըստ վիճակահանության` թիմերը բաժանվեցին երկու ենթախմբերի:
Առաջին ենթախմբում կիսաեզրափակիչ փուլ դուրս եկան ակադեմիայի վճարովի ուսուցման առաջին և ակադեմիայի երրորդ կուրսերը: Առաջնության ընթացքում, ակադեմիայի 3-րդ կուրսը առավել համառ և անկոտրուն գտնվելով՝ 9:2 հաշվով հաղթանակ տարավ և դուրս եկավ եզրափակիչ:
Երկրորդ ենթախմբում կիսաեզրափակիչ խաղը տեղի ունեցավ ուսումնական կենտրոնի և ակադեմիայի վճարովի ուսուցման երրորդ կուրսի թիմերի միջև: Լարված պայքարում 4:3 հաշվով հաղթանակ տոնեց ուսումնական կենտրոնի թիմը:
Եզրափակիչ խաղերում երրորդ մրցանակային տեղի համար պայքարի դուրս եկան ակադեմիայի վճարովի ուսուցման երրորդ և առաջին կուրսի թիմերը, իսկ առաջին տեղի համար թեժ պայքար ծավալվեց ուսումնական կենտրոնի և ակադեմիայի երրորդ կուրսի թիմերի միջև:
Դիտարժան և համառ պայքարում մրցանակային երրորդ տեղ գրավեց ակադեմիայի վճարովի ուսուցման երրորդ կուրսի թիմը, երկրորդ մրցանակային տեղը գրավեց ուսումնական կենտրոնի հավաքական թիմը իսկ հաղթողի կոչմանն արժանացավ ակադեմիայի երրորդ կուրսի թիմը:
Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած թիմերը պարգևատրվեցին համապատասխան դիպլոմներով և մեդալներով, իսկ հաղթող թիմը` փոխանցիկ գավաթով:
Առաջնության արդյունքում լավագույն խաղացողները ընդգրկվեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի հավաքական թիմի կազմում` ՀՀ ոստիկանության մինի- ֆուտբոլի առաջնությանը մասնակցելու համար:

НазадЧемпионат 2015-го года по мини-футболу в Образовательном комплексе полиции РА.
Согласно календарному плану служебно-прикладных и массовых видов спорта Образовательного комплекса полиции РА, с 18-го по 26-ое мая 2015 года было проведено первенство по мини-футболу.
В первенстве принимали участие 8 команд:
1-ый, 2-ой и 3-ий курсы Академии, 1-ый и 2-ой курсы Колледжа, а также 1-ый и 3-ий курсы платного обучения Академии и команда Учебного центра Образовательного комплекса.
По жеребьевке команды были разделены на 2 подгруппы. Первенство проводилось по Олимпийской системе, согласно которой проигравшая команда выбывала из игры.
Из 1-ой подгруппы в полуфинал вышли команды 1-ого курса платного обучения Академии, а также 3-ий курс Академии. В упорной борьбе со счетом 9:2 выиграла команда 3-го курса и вышла в финал.
Полуфинальная игра 2-ой подгруппы состоялась между командами Учебного центра и 3-го курса платного обучения Академии. В упорной борьбе со счетом 4:3 выиграла команда Учебного центра.
В финале в борьбу за 3-е место вступили команды 3-го и 1-го курса платного обучения Академии, а за 1-ое место упорная борьба развернулась между командами Учебного центра и 3-го курса Академии.
В финале в напряженной борьбе 3-е призовое место заняла команда 3-го курса платного обучения Академии, 2-ое призовое место заняла команда Учебного центра, а первое почетное место заняла команда 3-го курса Академии. Команды, занявшие призовые места, были награждены медалями и дипломами, а победителю вручили Переходящий Кубок.
В результате первенства лучшие игроки вошли в состав сборной команды Образовательного комплекса полиции РА для участия в чемпионате по мини-футболу полиции РА.