ՎերադառնալՍտեղծագործում են մեր սովորողները 2015
2015թ. նոյեմբերի 27-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ «Ստեղծագործում են մեր սովորողները» խորագրով ֆոտո-լուսանկարների մրցույթ-ցուցահանդես:
Կրթահամալիրի սովորողների շուրջ 22 ստեղծագործություններ ցուցադրվեցին մրցույթում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի 1-ին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը կարևորեց նախաձեռնությունը` նշելով, որ այն սովորողների գեղագիտական դաստիարակության գործում ունի կարևոր նշանակություն: Մրցույթի արդյունքներով հանձնաժողովի կողմից հաղթող ճանաչվեցին թվով 4 լուսանկարներ: Հաղթող հեղինակներն են՝ 1-ին տեղը՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորողներ Արևիկ Մկրտչյանը և Շուշան Հոդաբաշյանը, 2-րդ տեղը՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի ուսուցման սովորող Աննա Խաչատրյանը և 3-րդ տեղը՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորող Սերինե Մկրտչյանը:

27 November 2015 – The RoA Police Educational Complex hosted the artistic photography competition exhibition named “Our Students Create”.
About 22 works of the Police Educational Complex students were exhibited in the competition.  Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the Educational Complex emphasized the importance of the initiative pointing out the essential role it plays in the aesthetic education of cadets. Based on the results of the competition, 4 pictures were recognized winners. Firstprize winners: Arevik Mkrtchyan and Shushan Hodabashyan, third year students of the full-time Bachelors of Laws program. Secondprize winners: Anna Khachatryan, student of the full-time off-budget Bachelor of Laws program. Third prize: Serine Mkrtchyan, second year student of the full time Bachelor of Laws program.