Վերադառնալ«Կիբերհանցավորության դեմ պայքարի նոր մեթոդների ուսումնասիրումը» թեմայով դասընթաց լեհ փորձագետների կողմից
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում 2016թ. նոյեմբերի 29-ից դեկտեմբերի 2-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում, դասընթաց անցկացնելու նպատակով, կրկին հյուրընկալվեցին լեհ փորձագետները: Դասընթացի թեման էր «Կիբերհանցավորության դեմ պայքարի նոր մեթոդների ուսումնասիրումը» :
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին, տեղակալ ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, ով ըդգծեց եվրոպական երկրների հետ ոստիկանական սերտ փոխհամագործակցության կարևորությունն ու հույս հայտնեց, որ ձեռք բերված գիտելիքները արդյունավետ կլինեն ամենօրյա աշխատանքում:
Ոստիկանության շտաբի միջազգային ոստիկանական համագործակցության բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր Նորայր Աբգարյանը ներկայացրեց Եվրոպական հանձնաժողովի կողմից նախաձեռնված Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության գործողությունների ծրագիրը, որը նախատեսված է 2015-2017 թվականների համար:
Ծրագրի նպատակն է աջակցել Եվրոպական Միության և Արևելյան գործընկերության երկրների միջև ոստիկանական համագործակցության զարգացմանը հատկապես անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարում:

BackWorkshop on "The study of new methods for combating cyber crime" by Polish experts
29 November to 2 December 2016 - In the framework of the Eastern Partnership Police Cooperation program, Polish experts again hosted the RoA Police Educational Complex to hold a workshop on "The study of new methods for combating cyber crime".
Welcoming remarks were delivered by Colonel Tigran Yesayan, First Deputy Head of the Police Educational Complex, who attached great importance of Police cooperation with European countries and expressed hope that the gained knowledge would be effectively applied in their daily work activities.
Police Major Norayr Abgaryan, Deputy Head of the International Police Cooperation Division of Police Headquarters, presented the European Commission supported Eastern Partnership Police Cooperation Program which is intended for the 2015-2017. The aim of program is to foster the development of cooperation between the police forces of the European Union and Eastern Partnership countries, in particular in the fight against transnational crime.