Վերադառնալ«Կիբերհանցավորության դեմ պայքարի նոր մեթոդների ուսումնասիրումը» թեմայով դասընթաց լեհ փորձագետների կողմից
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում 2016թ. նոյեմբերի 29-ից դեկտեմբերի 2-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում, դասընթաց անցկացնելու նպատակով, կրկին հյուրընկալվեցին լեհ փորձագետները: Դասընթացի թեման էր «Կիբերհանցավորության դեմ պայքարի նոր մեթոդների ուսումնասիրումը» :
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին, տեղակալ ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը, ով ըդգծեց եվրոպական երկրների հետ ոստիկանական սերտ փոխհամագործակցության կարևորությունն ու հույս հայտնեց, որ ձեռք բերված գիտելիքները արդյունավետ կլինեն ամենօրյա աշխատանքում:
Ոստիկանության շտաբի միջազգային ոստիկանական համագործակցության բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր Նորայր Աբգարյանը ներկայացրեց Եվրոպական հանձնաժողովի կողմից նախաձեռնված Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության գործողությունների ծրագիրը, որը նախատեսված է 2015-2017 թվականների համար:
Ծրագրի նպատակն է աջակցել Եվրոպական Միության և Արևելյան գործընկերության երկրների միջև ոստիկանական համագործակցության զարգացմանը հատկապես անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարում:

НазадПольские эксперты провели семинар на тему “Изучение новых методов в борьбе с киберпреступностью”
С 29 ноября по 2 декабря в рамках программы полицейского сотрудничества Восточного партнерства, Образовательный комплекс полиции РА в очередной раз принял польских экспертов, с целю проведения семинара. Темой семинара было “Изучение новых методов против борьбы с киберпреступностью”.
Со вступительной речью выступил, первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции Республики Армения, полковник полиции Тигран Есаян, он подчеркнул важность сотрудничества с полицейскими учреждениями европейских стран, и выразил надежду, что полученные знания будут эффективны в повседневной работе.
Заместитель начальника отдела международного сотрудничества штаба полиции РА, Норайр Абгарян представил инициированную Европейской комиссий программу полицейского сотрудничества Восточного партнерства, которая рассчитана на для 2015-2017гг. Целью данной программы является содействие развитию данного сотрудничества в государствах Евросоюза и Восточного партнерства, особенно в борьбе с транснациональной преступностью.