ՎերադառնալՆոր համագործակցություն, նոր հեռանկարներ
2016 թվականի նոյեմբերի 30-ից դեկտեմբերի 3-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը, որի կազմում էին կրթահամալիրի պետի տեղակալ կադրերի և անձնակազմի գծով, ինքը և կադրերի և ԱՀՏԱ
բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գարեգին Մալխասյանն ու կրթահամալիրի քոլեջի հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանական ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արթուր Սարգսյանը, կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի գլխավորությամբ, ՌԴ ՆԳՆ Կիկոտի անվան Մոսկվայի համալսարանի հրավերով այցելեցին քաղաք Մոսկվա:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը նոյեմբերի 30-ին մասնակցեց ՌԴ ՆԳՆ Կիկոտի անվան Մոսկվայի համալսարանի կողմից կազմակերպված «Երիտասարդների իրավական դաստիրակություն` ընտանիք և հասարակություն» թեմայով միջազգային համաժողովին, որտեղ ելույթով հանդես եկավ դոցենտ Ա. Սարգսյանը:
Հաջորդ օրը տեղի ունեցավ ՌԴ ՆԳՆ Մոսկվայի համալսարանի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Ի.Ա. Կալինիչենկոյի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հ.Կ. Վարյանի հանդիպումը, որին հաջորդեց կրթական հաստատությունների միջև համագործակցության արձանագրության ստորագրումը: Այնուհետև հյուրընկալող կողմը մանրամասն ներկայացրեց իրենց բուհի կառուցվածքը, նյութատեխնիկական բազան, կրթական ծրագրերը և զարգացման հեռանկարային ուղղությունները։
Դեկտեմբերի 5-ից 8-ը կրթահամալիրի պատվիրակությունը հյուրընկալվեց ՌԴ ՆԳՆ Սանկտ Պետերբուրգի համալսարան, որտեղ արժանացավ ջերմ ընդունելության: Համալսարանի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Վ.Ա. Կուդինի ուղեկցությամբ շրջայց կատարվեց տարածքով, որի ընթացքում ներկայացվեց բուհի գործունեությունը ստեղծման օրվանից մինչ օրս: Այնուհետև հանդիսավոր պայմաններում կայացավ համագործակցության արձանագրության ստորագրման արարողությունը, որի ավարտին կողմերը ընդգծեցին արձանագրության անհրաժեշտությունը` հետագա փոխշահավետ գործունեություն ծավալելու նպատակով:

New Cooperation, New Perspectives
From 30 November to 3 December 2016 – The delegation of the RoA Police Educational Complex, Colonel Garegin Malkhasyan, Deputy Head of the Police Educational Complex on Human Resource Management and Lieutenant Colonel Artur Sargsyan, Associate Professor at the Social Sciences and Psychology Chair of the Educational Complex College, headed by Lieutenant-General Hovh. Varyan, Head of the Police Educational Complex, visited Moscow by the invitation of the Moscow University of the Russian Interior Ministry after Kikot.
On November 30, the delegation of the RoA Police Educational Complex participated in the International Conference on "Legal Education of Youth: Family and Society" organized by the Moscow University of the Russian Interior Ministry after Kikot where   Associate Professor A. Sargsyan delivered a speech.
The next day, a meeting was held between Lieutenant-General I.A. Kalinichenko, Head of the Moscow University of the Russian Interior Ministry after Kikot and Lieutenant-General Hovh. Varyan, Head of the Police Educational Complex, followed by the signing of the Protocol of Cooperation between the educational institutions. Then the host institution gave an in-depth presentation on the structure, material and technical base, educational programs of the university as well as prospective directions of development.
From December 5 to 8 – The delegation of the Educational Complex was hosted by the St. Petersburg University of the Russian Interior Ministry receiving a warm welcome. Accompanied by the University Head Lieutenant-General V.A. Kudin, the delegates had a tour through the University and presentation on the activities of the university since its establishment. Then a solemn ceremony of signing the Protocol on Cooperation was held, by the end of which the two parties highlighted the necessity of the Protocol of Cooperation with a view to carrying out further mutually beneficial activity.