ՎերադառնալՆոր համագործակցություն, նոր հեռանկարներ
2016 թվականի նոյեմբերի 30-ից դեկտեմբերի 3-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը, որի կազմում էին կրթահամալիրի պետի տեղակալ կադրերի և անձնակազմի գծով, ինքը և կադրերի և ԱՀՏԱ
բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գարեգին Մալխասյանն ու կրթահամալիրի քոլեջի հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանական ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արթուր Սարգսյանը, կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի գլխավորությամբ, ՌԴ ՆԳՆ Կիկոտի անվան Մոսկվայի համալսարանի հրավերով այցելեցին քաղաք Մոսկվա:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը նոյեմբերի 30-ին մասնակցեց ՌԴ ՆԳՆ Կիկոտի անվան Մոսկվայի համալսարանի կողմից կազմակերպված «Երիտասարդների իրավական դաստիրակություն` ընտանիք և հասարակություն» թեմայով միջազգային համաժողովին, որտեղ ելույթով հանդես եկավ դոցենտ Ա. Սարգսյանը:
Հաջորդ օրը տեղի ունեցավ ՌԴ ՆԳՆ Մոսկվայի համալսարանի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Ի.Ա. Կալինիչենկոյի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հ.Կ. Վարյանի հանդիպումը, որին հաջորդեց կրթական հաստատությունների միջև համագործակցության արձանագրության ստորագրումը: Այնուհետև հյուրընկալող կողմը մանրամասն ներկայացրեց իրենց բուհի կառուցվածքը, նյութատեխնիկական բազան, կրթական ծրագրերը և զարգացման հեռանկարային ուղղությունները։
Դեկտեմբերի 5-ից 8-ը կրթահամալիրի պատվիրակությունը հյուրընկալվեց ՌԴ ՆԳՆ Սանկտ Պետերբուրգի համալսարան, որտեղ արժանացավ ջերմ ընդունելության: Համալսարանի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Վ.Ա. Կուդինի ուղեկցությամբ շրջայց կատարվեց տարածքով, որի ընթացքում ներկայացվեց բուհի գործունեությունը ստեղծման օրվանից մինչ օրս: Այնուհետև հանդիսավոր պայմաններում կայացավ համագործակցության արձանագրության ստորագրման արարողությունը, որի ավարտին կողմերը ընդգծեցին արձանագրության անհրաժեշտությունը` հետագա փոխշահավետ գործունեություն ծավալելու նպատակով:

Новое сотрудничество, новые перспективы
С 30 ноября по 3 декабря 2016 года по приглашению Московского университета МВД России имени В.Я. Кикотя делегация Образовательного комплекса Полиции Республики Армения вo главе с начальником Образовательного комплекса Полиции РА, генерал-лейтенантом О.К. Варяном, а также заместителем начальника Образовательного комплекса по кадрам и личному составу, он же начальник отдела кадров и работы с личным составом, полковником полицииГарегиномМалхасяномидоцентом факультета социальных наук и психологии, подполковником АртуромСаргсяном посетили город Москву.
30 ноября делегация Образовательного комплекса приняла участие в международной конференции на тему “Правовое воспитание молодежи-семья и общество” которая была организована Московским университетом МВД России имени В.Я. Кикотя, где с докладом выступил доцент А. Саргсян.
На следующий день состоялась встреча между начальником Московского университета МВД России имени В.Я. Кикотя, генерал-лейтенантом полиции И. А. Калиниченко и начальником Образовательного комплекса Полиции РА, генерал-лейтенантом полиции О.К. Варьяном, после чего был подписан протокол о сотрудничестве между образовательными учреждениями.
Затем,принимающая сторона подробно представила структуру ВУЗа, материально-техническую базу, образовательные программы и перспективные направления развития.
С 5 по 8 декабря делегация Образовательного комплекса посетилаСанкт-Петербургский университет МВД России, где удостоилась теплого приема. В сопровождении начальника университета, генерал-лейтенанта В.А. Кудина гостям провели экскурсию по территории университета, в ходе которой была представлена деятельность ВУЗа со дня его основания, после чего состоялась торжественная церемония подписания протокола о сотрудничестве, по окончании которой стороныподчеркнули важность протокола для дальнейшего взаимовыгодного сотрудничества.