ՎերադառնալԿայացավ ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ (ոստիկանության) բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի 4-րդ ամենամյա սպարտակիադան
Սույն թվականի մայիսի 10-ից 12-ը ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիայում անցկացվեց ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ (ոստիկանության) բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի 4-րդ ամենամյա սպարտակիադան։
Սեղանի թենիս, շախմատ և ծանրաքար մարզաձևերում մրցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Ակադեմիայի, Մոգիլյովի ինստիտուտի, ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիայի, Ղրղզստանի և Տաջիկստանի հանրապետությունների ՆԳՆ ակադեմիաների թիմերը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արթուր Սարգսյանը շախմատի մրցույթում գրավեց երկրորդ մրցանակային տեղը։ Իսկ առաջին և երրորդ տեղերը զբաղեցրին համապատասխանաբար Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ և ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիաների ներկայացուցիչները։
Սեղանի թենիս մարզաձևում առաջին մրցանակային տեղը զբաղեցրեց ՌԴ ՆԳՆ կառավարման ակադեմիայի, երկրորդը՝ Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Մոգիլյովի ինստիտուտի, իսկ երրորդը` Ղրղզստանի Հանրապետության ՆԳՆ ակադեմիայի ներկայացուցիչները։
Ծանրաքար մարզաձևում առաջին տեղը զբաղեցրեց ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման, երկրորդը՝ Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ, երրորդը` Ղրղզստանի Հանրապետության ՆԳՆ ակադեմիաների ներկայացուցիչները։
Ընդհանուր թիմային հաշվարկներով 1-ին տեղը զբաղեցրեց ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիան, իսկ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը զբաղեցրեց 4-րդ հորիզոնականը։

НазадСостоялась IV ежегодная спартакиада Ассоциации высших учебных заведений МВД /полиции/
С 10 по 12 мая 2017г. в Академии управления МВД России состоялась IV ежегодная Спартакиада спортивных коллективов вузов – членов Ассоциации высших учебных заведений МВД (полиции) государств – участников СНГ по подготовке, переподготовке и повышению квалификации руководящего состава милиции (полиции). В соревнованиях по настольному теннису, шахматном и по гиревому спорту принимали участие Образовательный комплекс Полиции Республики Армения, Академия МВД Республики Беларусь, Могилевский институт МВД Республики Беларусь, Академия управления МВД России, Академии МВД Киргизской Республики и Республики Таджикистан.
Доцент кафедры обществоведения и психологии факультета полицейского среднего профессионального образования колледжа Образовательного комплекса Полиции РА, подполковник полиции Артур Саргсян занял второе место в шахматном турнире, а первое и третье места заняли представители Академии МВД Республики Беларусь и Академии управления МВД России.
В соревнованиях по настольному теннису первое призовое место заняла Академия управления МВД России, второе место - Могилевский институт МВД Республики Беларусь, третье место - Академия МВД Киргизской Республики.
В соревнованиях по гиревому спорту первое место заняла Академии управления МВД России, второе место - Академия МВД Республики Беларусь, а третье место- Академия МВД Киргизской Республики.
В общекомандном зачете первое призовое место заняла команда Академии управления МВД России, а команда Образовательного комплекса Полиции РА заняла 4 место.