ՎերադառնալԿայացավ ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ (ոստիկանության) բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի 4-րդ ամենամյա սպարտակիադան
Սույն թվականի մայիսի 10-ից 12-ը ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիայում անցկացվեց ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ (ոստիկանության) բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ասոցիացիայի 4-րդ ամենամյա սպարտակիադան։
Սեղանի թենիս, շախմատ և ծանրաքար մարզաձևերում մրցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Ակադեմիայի, Մոգիլյովի ինստիտուտի, ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիայի, Ղրղզստանի և Տաջիկստանի հանրապետությունների ՆԳՆ ակադեմիաների թիմերը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Արթուր Սարգսյանը շախմատի մրցույթում գրավեց երկրորդ մրցանակային տեղը։ Իսկ առաջին և երրորդ տեղերը զբաղեցրին համապատասխանաբար Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ և ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիաների ներկայացուցիչները։
Սեղանի թենիս մարզաձևում առաջին մրցանակային տեղը զբաղեցրեց ՌԴ ՆԳՆ կառավարման ակադեմիայի, երկրորդը՝ Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Մոգիլյովի ինստիտուտի, իսկ երրորդը` Ղրղզստանի Հանրապետության ՆԳՆ ակադեմիայի ներկայացուցիչները։
Ծանրաքար մարզաձևում առաջին տեղը զբաղեցրեց ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման, երկրորդը՝ Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ, երրորդը` Ղրղզստանի Հանրապետության ՆԳՆ ակադեմիաների ներկայացուցիչները։
Ընդհանուր թիմային հաշվարկներով 1-ին տեղը զբաղեցրեց ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիան, իսկ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը զբաղեցրեց 4-րդ հորիզոնականը։

The 4th open championship of the Association of MIA (police) higher educational institutions of CIS member countries was held
10 to 12 May 2016 – The 4th open championship of the Association of MIA (police) higher educational institutions of CIS member countries was held in the Management Academy of the MIA of RF.
The teams from the RoA Police Educational Complex, the MIA Academy and Mogilev Institute of the Republic of Belarus, the Management Academy of the MIA of RF, the MIA Academies of the Republics of Kyrgyzstan and Tajikistan were competing in table tennis, chess and weightlifting.
The Academy of the MIA of the Republic of Belarus won the first prize in the chess competition, the second prize was awarded to the Educational Complex and the third prize was awarded to the Management Academy of the MIA of Russia.
In table tennis competition the Management Academy of the MIA of RF won the first prize, Mogilev Institute of the MIA of the Republic of Belarus the second prize, the MIA Academy of the Republic of Kyrgyzstan the third prize.
In the weightlifting competition the Management Academy of the MIA of RF won the first prize, the second and third prizes were awarded to the MIA Academy of the Republic of Belarus and the MIA Academy of the Republic of Kyrgyzstan accordingly.
In the team competition the Management Academy of the Russian Interior Ministry won the first prize. The RoA Police Educational Complex was in the 4th place.