ՎերադառնալՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2016թ. ապրիլի 22-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Քրիսթոֆ Բերգները, ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Մաթիաս Քիսլերը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական հարցերով նորանշանակ պատասխանատու Բեռնհարդ Ֆրանկլը, ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանատան և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի այլ աշխատակիցներ:
Այցի նպատակն էր ամփոփել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կառավարության հետ համատեղ իրականացված ծրագրերի արդյունքները և նախանշել հետագա համագործակցության շրջանակները:
Այցելուները շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքում, ծանոթացան իրականացվող կրթական ծրագրերին, ոստիկանության ծառայողների համար անցկացվող վերապատրաստման դասընթացներին: Հյուրերը եղան նաև ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ ժամանակակից մարզագույքով հագեցած մարզադահլիճում և ընդունելության քննությունների անցկացման մասնագիտացված համակարգչային սենյակում, որտեղ կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը վերջիններիս սպառիչ ներկայացրեց ընդունելության քննական թեստերի բովանդակությունը, քննությունների անցկացման և գնահատման կարգն ու պայմանները, ընդունելության հանձնաժողովի ձևավորման գործընթացն ու կազմը:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան պարոն Մաթիաս Քիսլերը պատրաստակամություն հայտնեց քննարկելու կրթահամալիրի կողմից ներկայացվող ցանկացած առաջարկ՝ ուղղված ոստիկանության կրթահամալիրում բարեփոխումների իրականացմանը, ինչպես նաև օժանդակել Գերմանիայի ոստիկանական մարմինների հետ համագործակցության հաստատմանն ուղղված նախաձեռնությունները:

Delegation of the Embassy of the Federal Republic of Germany in Armenia and the OSCE Office in Yerevan visit the RoA Police Educational Complex
22 April 2016German Bundestag Member Christoph Bergner, Ambassador of the Federal Republic of Germany to Armenia Matthias Kiesler, newly appointed Politico-Military Officer of the OSCE Office in Yerevan Bernhard Frankl, and other staff members of the Embassy of the Federal Republic of Germany in Armenia and the OSCE Office in Yerevan paid a visit to the Police Educational Complex.
The visit aimed at summarizing the outcome of the programs carried out jointly with the OSCE Office in Yerevan and the Government of the Federal Republic of Germany and outlining the framework for further cooperation.
The visitors had a tour in the Educational Complex, got acquainted with the educational programs and training courses for police officers. The guests were also in the OSCE-financed gym equipped with state-of-the-art sports equipment, and specialized computer room for entrance exams where Colonel Tigran Yesayan, First Deputy Head of the Police Educational Complex, gave an in-depth presentation on the content of the entrance  exam tests, the terms and conditions of conducting exams and processing examination results as well as the process of formation and composition of the Admissions Committee.
As the meeting came to an end, Ambassador Matthias Kiesler expressed his willingness to discuss any proposal submitted by the Educational Complex aimed at the implementation of reforms in the Police Educational Complex, as well as to support the initiatives