ՎերադառնալՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2016թ. ապրիլի 22-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Քրիսթոֆ Բերգները, ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Մաթիաս Քիսլերը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական հարցերով նորանշանակ պատասխանատու Բեռնհարդ Ֆրանկլը, ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանատան և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի այլ աշխատակիցներ:
Այցի նպատակն էր ամփոփել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կառավարության հետ համատեղ իրականացված ծրագրերի արդյունքները և նախանշել հետագա համագործակցության շրջանակները:
Այցելուները շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքում, ծանոթացան իրականացվող կրթական ծրագրերին, ոստիկանության ծառայողների համար անցկացվող վերապատրաստման դասընթացներին: Հյուրերը եղան նաև ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ ժամանակակից մարզագույքով հագեցած մարզադահլիճում և ընդունելության քննությունների անցկացման մասնագիտացված համակարգչային սենյակում, որտեղ կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը վերջիններիս սպառիչ ներկայացրեց ընդունելության քննական թեստերի բովանդակությունը, քննությունների անցկացման և գնահատման կարգն ու պայմանները, ընդունելության հանձնաժողովի ձևավորման գործընթացն ու կազմը:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան պարոն Մաթիաս Քիսլերը պատրաստակամություն հայտնեց քննարկելու կրթահամալիրի կողմից ներկայացվող ցանկացած առաջարկ՝ ուղղված ոստիկանության կրթահամալիրում բարեփոխումների իրականացմանը, ինչպես նաև օժանդակել Գերմանիայի ոստիկանական մարմինների հետ համագործակցության հաստատմանն ուղղված նախաձեռնությունները:

Визит делегации посольства Федеративной Республики Германия в Республике Армения и Ереванского Офиса ОБСЕ в Образовательный комплекс полиции РА
Визит делегации посольства Федеративной  Республики Германия в Республике  Армения и Ереванского Офиса ОБСЕ в Образовательный комплекс полиции РА
22 апреля 2016 года Образовательный комплекс полиции РА посетили депутат Бундестага Германии Кристоф Бергнер, чрезвычайный и полномочный посол Федеративной Республик Германия в Республике Армения Матиас Кислер, руководитель военно-политических программ Ереванского офиса ОБСЕ Бернхард Франкл, а также другие сотрудники посольства Федеративной Республики Германия и Ереванского офиса ОБСЕ.
Целью визита было подведение итогов совместных программ, осуществленных с Ереванским офисом ОБСЕ и правительством Федеративной Республики Германия и очертить рамки для дальнейшего сотрудничества.
Гости провели экскурс по территории Образовательного комплекса, ознакомились с учебными программами и курсами переподготовки сотрудников полиции. Они побывали в спортивном зале, который, благодаря финансовой поддержке Ереванского офиса ОБСЕ, оснащен современным спортивным оборудованием, посетили также предназначенную для вступительных экзаменов  компьютерную комнату, где первый заместитель начальника Образовательного комплекса, полковник полиции  Тигран Есаян  представил содержание экзаменационных тестов,  порядок  приема, проведения и процедуру оценки результатов вступительных испытаний, а также создание приемной комиссии.
В конце визита чрезвычайный и полномочный посол Федеративной Республики Германия в Республике Армения Матиас Кислер выразил готовность обсудить любые предложения, направленные  на осуществление реформ в Образовательном комплексе полиции РА, а также способствовать укреплению  сотрудничества с полицейскими ведомствами Федеративной Республики Германия.