Նվիրումի, հայրենասիրության, անձնազոհության երդում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
Հոկտեմբերի 15-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի, քոլեջի, ուսումնական կենտրոնի նորանշանակ սովորողները, ծառայության անցնելով ՀՀ ոստիկանությունում, երդվեցին հավատարիմ լինել ՀՀ սահմանադրական կարգին, անվերապահորեն ղեկավարվել օրենքներով, պաշտպանել հայրենիքը:
Երդման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավար կազմը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանի գլխավորությամբ, և սովորողների հարազատները:
Կրթահամալիրի պետը շնորհավորեց նորընծա ծառայող սովորողներին և նշեց, որ բացառիկ մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է հերոսական պատմության կերտման այս կարևորագույն օրերին հայրենիքի, ժողովրդի, եռագույն դրոշի առջև հաղթանակի աներկբա վճռականությամբ երդում տալը. «Սա նվիրումի, հայրենասիրության, անձնազոհության երդում է հայրենիքի, պետության, ժողովրդի, ձեր ծնողների ու զավակների, հարազատների և Եռաբլուրում հանգչող մեր հերոս նահատակների առջև: Բոլորս դարձել ենք ուսումից ու գիտելիքից իմաստնացած, աշխատանքից ամրացած, ուժից կարծրացած մեկ անպարտելի բռունցք՝ մեզ վրա զենք պահած ոսոխի ողնաշարը վերջնականապես կոտրելու, հաղթելու, արարելու, այս արևի տակ անկախ ու հպարտ ապրելու իրավունքը վաստակելու համար: Այս երդումը համարեք դրա առաջին քայլը»:

Клятва преданности, патриотизма, самоотверженности в Образовательном комплексе полиции РА
15 октября новобранцы - учащиеся Академии, Колледжа, Учебного центра Образовательного комплекса полиции РА, поступив на службу в полицию РА, поклялись быть верными конституционному порядку РА, безоговорочно руководствоваться законами и защищать Родину.
На торжественной церемонии принятия присяги присутствовали руководящий состав Образовательного комплекса полиции РА во главе с начальником Образовательного комплекса, генерал-майором полиции М. Бабаяном и родные учащихся.
Начальник Образовательного комплекса поздравил собравшихся и отметил, что в эти важнейшие для формирования победоносной героической истории дни, исключительная честь и ответственность принести клятву Родине, народу, триколору. "Это клятва преданности, патриотизма, самоотверженности, которую вы приносите Родине, государству, народу, вашим родителям и детям, родным и нашим героям, покоящимся в Ераблуре. Вооруженные знаниями, демонстрируя отличные показатели в труде, закаленные и сильные, мы стали одним мощным и непобедимым кулаком, который окончательно сломает хребет врагу, поднявшему оружие против нас. Это необходимо для того, чтобы победить, завоевать право жить под солнцем независимо и гордо. Считайте эту клятву своим первым шагом».