«Հայցի ներկայացման առանձնահատկությունները քաղաքացիական դատավարությունում» թեմայով գիտական խմբակ
Մայիսի 16-ին տեղի ունեցավ քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա երկրորդ նիստը։ Նիստին ներկա էին Կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանը, նույն ամբիոնի դասախոսական կազմը, ինչպես նաև Կրթահամալիրի սովորողները։
Գիտական խմբակի թեման էր «Հայցի ներկայացման առանձնահատկությունները քաղաքացիական դատավարությունում»։
Որպես բանախոս հրավիրված էր «ԼԵՎ ԳՐՈՒՊ» փաստաբանական գրասենյակի փաստաբան Լարիսա Բաղդասարյանը։
Բանախոսը հանդես եկավ զեկույցով՝ նվիրված քաղաքացիական դատավարության առանձնահատկություններին, առկա իրավակարգավորումներին։ Համեմատականներ անցկացրեց նախկին քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի հետ՝ վեր հանելով առավելությունները և թերությունները: Հանդիպման վերջում ծավալվեց ակտիվ քննարկում։

Научный кружок по теме «Особенности предъявления иска в гражданском судопроизводстве»
16 мая 2022 учебного года состоялось второе заседание научного кружка гражданского права и гражданского судопроизводств. На заседании присутствовали временно исполняющий обязанности начальника кафедры гражданского права и гражданского судопроизводства Академии Образовательного комплекса, кандидат юридических наук, доцент, капитан полиции Гаяне Марукян, преподавательский состав той же кафедры, а также учащиеся Образовательного комплекса.
Тема научного кружка: «Особенности представления иска в гражданском судопроизводстве».
В качестве спикера была приглашена адвокат адвокатской конторы «Лев групп» Лариса Багдасарян, выступившая с докладом, посвященным особенностям гражданского судопроизводства, а также действующим правовым регулированиям. Было проведено сравнение с прежним гражданским процессуальным кодексом, выявлены преимущества и недостатки. В конце встречи развернулось активное обсуждение.