«Հայցի ներկայացման առանձնահատկությունները քաղաքացիական դատավարությունում» թեմայով գիտական խմբակ
Մայիսի 16-ին տեղի ունեցավ քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա երկրորդ նիստը։ Նիստին ներկա էին Կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանը, նույն ամբիոնի դասախոսական կազմը, ինչպես նաև Կրթահամալիրի սովորողները։
Գիտական խմբակի թեման էր «Հայցի ներկայացման առանձնահատկությունները քաղաքացիական դատավարությունում»։
Որպես բանախոս հրավիրված էր «ԼԵՎ ԳՐՈՒՊ» փաստաբանական գրասենյակի փաստաբան Լարիսա Բաղդասարյանը։
Բանախոսը հանդես եկավ զեկույցով՝ նվիրված քաղաքացիական դատավարության առանձնահատկություններին, առկա իրավակարգավորումներին։ Համեմատականներ անցկացրեց նախկին քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի հետ՝ վեր հանելով առավելությունները և թերությունները: Հանդիպման վերջում ծավալվեց ակտիվ քննարկում։

Scientific group on “The peculiarities of bringing lawsuit at the Civil process”
On the 16th of May during the academic year 2021-2022, the second session of the scientific group of the Chair of the Civil Law and Process was carried out at the Educational Complex. Acting Head of the Chair of Civil Law and Process, Associate professor, PhD of Law, police captain Gayane Marukyan, lecturers’ staff of the same chair, as well as students of the Educational Complex took participation in. The topic of the scientific group was on “Peculiarities of bringing lawsuit at the Civil process”.
Attorney of the Law firm “Lev Group” Larisa Baghdasaryan was invited to the meeting as a speaker.
The speaker introduced a report, dedicated to the peculiarities of the Civil process, current legal regulations. There current civil process code was compared with the previous one, and advantages and disadvantages were discussed. Active discussion was carried out at the meeting.