Գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա առաջին նիստը
2021 թվականի հոկտեմբերի 22-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ու վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոններին կից գործող պետաիրավական առարկաների գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա առաջին նիստը:
Նիստին ներկա էին կրթահամալիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Սաֆարյանը, նույն ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ. Մանուկյանը, վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի պետ, ոստիկանության մայոր Գ. Խուդոյանը, նույն ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Ա. Մարգարյանը, կրթահամալիրի գիտական աշխատանքների բաժնի գիտաշխատող, ոստիկանության կապիտան Ն. Վարդանյանը, մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի քրեական արդարադատության ոլորտում իրավունքների պաշտպանության վարչության առաջատար մասնագետ Սոֆյա Զախարյանը, ՀՀ ոստիկանության Հրազդանի բաժնի Ծաղկաձորի բաժանմունքի պետ, ոստիկանության մայոր Ժաննա Շահնազարյանը:
Գիտական խմբակի նիստի թեման էր՝ «Կանանց և տղամարդկանց հավասար իրավունքներ և հնարավորություններ»:
Նշված թեմայով գիտական զեկույցով հանդես եկավ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի քրեական արդարադատության ոլորտում իրավունքների պաշտպանության վարչության առաջատար մասնագետ Սոֆյա Զախարյանը: Նա ներկայացրեց մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության դերը և անդրադարձավ կանանց իրավունքների ապահովման ոլորտում Պաշտպանի աշխատակազմի կողմից արձանագրված խնդիրներին:
Գիտական նյութի ներկայացումից հետո նիստի մասնակիցների կողմից զեկուցողին ուղղվեցին հարցեր, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:

The first meeting session of the scientific group during the education year 2021-2022
On the 22nd of October during the education year 2021-2022 there was held the first meeting of a scientific group on state and law subjects adjacent to the Chairs of State and Law theory, Constitutional Law and Administrative Law, Police Administrative activity.
Acting Head of the Chair of State and Law theory, Constitutional Law, police lieutenant-colonel Amalya Safaryan, senior lecturer of the same Chair, police lieutenant-colonel Meri Manukyan, Head of the Chair of Administrative Law, Police Administrative activity, police major Garik Khudoyan, lecturer of the same Chair, police major Abgar Margaryan, researcher of the Scientific works division, police captain Naira Vardanyan, Leading specialist of the Department of Human Rights Protection in the field of Justice of the Human Rights Defender's Office Sophia Zakharyan, Head of Tsakhkadzor Unit of Hrazdan division of Police of RA, police major Zhanna Shahnazaryan.
The theme of the scientific group was about “Equal rights and opportunities of men and women”.
Leading specialist of the Department of Human Rights Protection in the field of Justice of the Human Rights Defender's Office Sophia Zakharyan had a speech on the given issue. She introduced the role of the Human Rights Defender and spoke about the problems registered by the staff of the Office on women rights.