«Օրինականության ապահովման հիմնախնդիրները ոստիկանությունում» թեմայով գիտական խմբակ
2020 թվականի մարտի 12-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ու վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոններին կից գործող պետաիրավական առարկաների գիտական խմբակի 2019-2020 ուստարվա չորրորդ նիստը:
Նիստին ներկա էին կրթահամալիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի պետի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Սաֆարյանը, վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Ա. Մարգարյանը, քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության կապիտան Ա. Ադամյանը և գիտական աշխատանքների բաժնի ներկայացուցիչը:
Գիտական խմբակի նիստի թեման էր՝ «Օրինականության ապահովման հիմնախնդիրները ոստիկանությունում:
Նշված թեմայով գիտական զեկույցով հանդես եկավ վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության գնդապետ Վ. Գրիգորյանը, ով մեկնաբանեց օրինականության հասկացությունը և ներկայացրեց ոստիկանությունում օրինականության ապահովման գործընթացի առանձնահատկությունները:
Գիտական նյութի ներկայացումից հետո նիստի մասնակիցները զեկուցողին ուղղեցին հարցեր, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:

Заседание научного кружка на тему: «Проблемы обеспечения законности в полиции»
12 марта 2020 года состоялось четвертое заседание научного кружка по государственно-правовым дисциплинам, действующего при кафедрах теории государства и права, конституционного права, административного права и административной деятельности полиции Академии Образовательного комплекса полиции РА.
На заседании присутствовали ВРИО начальника кафедры теории и конституционного права государства и права Академии Образовательного комплекса, подполковник полиции А. Сафарян, преподаватель кафедры административного права и административной деятельности полиции, майор полиции А.Маргарян, преподаватель кафедры гражданского права и гражданского судопроизводства, капитан полиции А. Адамян и сотрудник научного отдела.
Тема заседания научного кружка: «Проблемы обеспечения законности в полиции.
С научным докладом на указанную тему выступил старший преподаватель кафедры административного права и административной деятельности полиции, полковник полиции В. Григорян, который подверг анализу понятие законности и представил особенности процесса обеспечения законности в полиции.
После представления научного материала участники заседания задали докладчику вопросы, на которые были даны исчерпывающие ответы.