Մեկնարկեց ուսումնական և նախաավարտական պրակտիկան
2020թ. փետրվարի 14-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակումբում տեղի ունեցավ կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի` ուսումնական և նախաավարտական պրակտիկա անցնող սովորողների հրահանգավորումը:
Պրակտիկայի հրահանգավորմանը մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանը, ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը, ակադեմիայի ղեկավար կազմը, ամբիոնի պետեր, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ:
Հրահանգավորումից առաջ Մ. Բաբայանն անդրադարձավ պրակտիկայի արդյունավետության բարձրացման հիմնախնդիրներին, կարևորեց պրակտիկայի անցկացման ընթացքում ՀՀ ոստիկանության տարածքային բաժինների հետ համագործակցությունը՝ ընդգծելով հասարակության շրջանում ոստիկանի բարեփոխված կերպարի համարժեք ընկալման ու ոստիկանության հեղինակությունը բարձր պահելու անհրաժեշտությունը։ Կրթահամալիրի պետը պրակտիկայի ղեկավարներին և ակադեմիայի ղեկավարությանը համապատասխան ցուցումներ տվեց` պրակտիկայի անցկացման ու ղեկավարման մեթոդական ապահովման վերաբերյալ:
Պրակտիկայի անցկացման կարգի, նպատակների ու խնդիրների առանցքային կողմերին անդրադարձավ նաև ակադեմիայի պետ Գ. Գրիգորյանը:
Ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ռ. Մարանդյանը ներկայացրեց սովորողների բաշխումն ըստ ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների (պրակտիկայի անցկացման վայրերի), ինչպես նաև՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի հրամանը` Կրթահամալիրի ծառայողներից պրակտիկայի ղեկավարներ նշանակելու մասին:
Ամբիոնի պետերն ըստ ոլորտների ներկայացրին պրակտիկայի ծրագրերը, պրակտիկայի ամփոփման ու պաշտպանության կարգը, պարզաբանեցին սովորողներին հետաքրքրող հարցերը:
Սովորողներին ու պրակտիկայի ղեկավարներին տրամադրվեցին պրակտիկայի` նախապես մշակված և հաստատված ծրագրերի օրինակները:

The educational and pre-graduation practice was commenced
On 14th of February, 2020 it was taken place the meeting in the club of Educational Complex of Police of RA, which concerned to giving order-instruction to the learners of Law Faculty of Academy of Educational Complex, passing educational and pre-graduation practice.
The Head of Educational Complex of Police of RA, police major general M. Babayan, Head of Academy, police colonel G. Grigoryan, the leadership staff of Academy, Heads of the chairs, and representatives of professorial-lecturing staff presented at the meeting related to order-instruction.
Before giving order-instruction M. Babayan talked about problems of enhancing the efficiency of practice, gave importance to the cooperation with the territorial divisions of Police of RA during practice, emphasizing the necessity to keep the noble police reputation and the corresponding perception of the society toward the reformed image of police officer.
The appropriate orders were given to the supervisors of practice and the headship of Academy by the Head of Educational Complex related to the methodical provision of the supervision and conduction of practice.
The Head of Academy G. Grigoryan also talked about arrangement of practice, its goals and essential points.
Deputy Head of Academy, police lieutenant colonel R. Marandyan introduced the apportionment according to the appropriate subdivisions of Police of RA (places to conduct practice), as well as the order to appoint supervisors of practice among officers of Educational Complex.
The heads of chairs introduced the projects of practice according to the fields, the form of summarizing and protection of practice, clarified the issues, which are interesting for students.
The learners and supervisors of practice were provided the samples of previously elaborated and approved projects.