Կայացավ Կրթահամալիրի գիտական խորհրդի չորրորդ նիստը
Ապրիլի 26-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2022 թվականի 4-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պայմանագրային հիմունքներով դասախոսների վարձատրության չափերը սահմանելու մասին» ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2019 թվականի հոկտեմբերի 1-ի որոշումն ուժը կորցրած ճանաչել: Նշված իրավահարաբերություններն այսուհետ կարգավորվելու են Կրթահամալիրի պետի հրամանով սահմանված կարգով, որի արդյունքում պայմանագրային հիմունքներով դասախոսները կվարձատրվեն ավելի բարձր:
Գիտական խորհուրդը հաստատեց իրավագիտության մագիստրոսի կրթական ծրագրի մասնագիրը, քոլեջի ուսումնական և «Ոստիկանական գործ» մասնագիտությամբ «Պարեկ» որակավորման ուսումնական պլանները:
Ընթացիկ հարցերի քննարկման արդյունքում որոշվեց միջնորդությամբ դիմել ՀՀ ոստիկանության պետին՝ Կրթահամալիրի նախկին սովորող Արմեն Լևոնի Շահբազյանին ակադեմիայի հեռակա ուսուցման ֆակուլտետի 2021-2022 ուստարվա 1-ին կուրսի 2-րդ կիսամյակում վերականգնելու համար: Որոշվեց նաև տպագրության երաշխավորել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի պետ, ի.գ.թ., ոստիկանության մայոր Գ. Խուդոյանի «Եվրոպական Միության ընդհանուր արտաքին և անվտանգության քաղաքականության իրավական հիմնախնդիրները» մենագրությունը և ուսումնական կենտրոնի հատուկ պատրաստականության կրթաճյուղի ավագ դասախոս, հ.գ.թ., ոստիկանության փոխգնդապետ Ն. Նազարյանի «Հոգեբանություն (իրավապահ մարմինների աշխատակիցների համար)» ուսումնական ձեռնարկը:

Состоялось четвертое заседание Ученого совета Образовательного комплекса
26 апреля состоялось IV заседание Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА. В результате обсуждения вопросов повестки дня Ученый совет постановил признать утратившим силу решение Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА «Об установлении размеров оплаты преподавателей на договорной основе». Указанные правоотношения отныне будут регулироваться в порядке, установленном приказом начальника Образовательного комплекса, в результате чего зарплата преподавателей на договорной основе повысится.
Ученый совет утвердил спецификацию образовательной программы магистра права, учебную программу колледжа и квалификационную программу «Патруль» по специальности «Полицейское дело».
В результате обсуждения текущих вопросов было решено обратиться с ходатайством к начальнику Полиции РА, о восстановлении во 2-м семестре 1-го курса факультета заочного обучения Академии 2021-2022 учебного года бывшего учащегося Образовательного комплекса Армена Левоновича Шахбазяна. Также Учёным советом было решено рекомендовать для печати монографию начальника кафедры административного права и административной деятельности полиции Академии Образовательного комплекса полиции РА, кандидата юридических наук, майора полиции Г. Худояна «Правовые проблемы общей внешней политики и политики безопасности Европейского Союза» и учебное пособие старшего преподавателя отделения специальной подготовки Учебного центра, кандидата психологических наук, подполковника полиции Н. Назарян «Психология (для сотрудников правоохранительных органов)».