Կայացավ Կրթահամալիրի գիտական խորհրդի չորրորդ նիստը
Ապրիլի 26-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2022 թվականի 4-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց «ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պայմանագրային հիմունքներով դասախոսների վարձատրության չափերը սահմանելու մասին» ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2019 թվականի հոկտեմբերի 1-ի որոշումն ուժը կորցրած ճանաչել: Նշված իրավահարաբերություններն այսուհետ կարգավորվելու են Կրթահամալիրի պետի հրամանով սահմանված կարգով, որի արդյունքում պայմանագրային հիմունքներով դասախոսները կվարձատրվեն ավելի բարձր:
Գիտական խորհուրդը հաստատեց իրավագիտության մագիստրոսի կրթական ծրագրի մասնագիրը, քոլեջի ուսումնական և «Ոստիկանական գործ» մասնագիտությամբ «Պարեկ» որակավորման ուսումնական պլանները:
Ընթացիկ հարցերի քննարկման արդյունքում որոշվեց միջնորդությամբ դիմել ՀՀ ոստիկանության պետին՝ Կրթահամալիրի նախկին սովորող Արմեն Լևոնի Շահբազյանին ակադեմիայի հեռակա ուսուցման ֆակուլտետի 2021-2022 ուստարվա 1-ին կուրսի 2-րդ կիսամյակում վերականգնելու համար: Որոշվեց նաև տպագրության երաշխավորել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի պետ, ի.գ.թ., ոստիկանության մայոր Գ. Խուդոյանի «Եվրոպական Միության ընդհանուր արտաքին և անվտանգության քաղաքականության իրավական հիմնախնդիրները» մենագրությունը և ուսումնական կենտրոնի հատուկ պատրաստականության կրթաճյուղի ավագ դասախոս, հ.գ.թ., ոստիկանության փոխգնդապետ Ն. Նազարյանի «Հոգեբանություն (իրավապահ մարմինների աշխատակիցների համար)» ուսումնական ձեռնարկը:

The forth session of the Scientific Council was carried out
On the 26th of April there was held the 4th meeting of the scientific council at the Educational Complex of Police of RA.
As a result of agenda discussion, the scientific council decided to recognize invalid the decision on “Defining contract based lecturers’ salary”, made on the 1st of October, 2019. Hereinafter, such kind of legal relations will be regulated by the orders of the Head of the Educational Complex, and according to which lecturers’ salary will be higher. The scientific council certified the regulation and education plans of Master degree of Law, College and qualification of “Patrolling” of the Training Center.
As a result of ongoing discussions, it was discussed the possibility through the interceding to the Head of Police in order to recover the previous student of the Academy of part time education Armen Levon Shahbazyan to the second semester of the first of the academic year 2021-2022. It was decided to give recommendation for publishing the monograph on “Legal issues of general external and security policy of EU” by the Head of the Chair of Administrative Law and Police administrative activity, PhD of Law, police major G. Khudoyan, as well as the handbook “Psychology (specialized for law enforcement officers)”, by senior lecturer of the special preparedness division of the Training Center, PhD of psychology, police lieutenant colonel N. Nazaryan.