Ավարտվեց ուսումնական կենտրոնի 2019-2020 ուսումնական տարվա 2-րդ հոսքի դիմորդների ընդունելությունը
2019թ. դեկտեմբերի 20-ին տեղի ունեցավ կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ հոսքի դիմորդների և ընդունող հանձնաժողովի հանդիպումը։ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գևորգյանը դիմորդներին ներկայացրեց հանձնաժողովի անդամներին, ծանոթացրեց ընդունելության ստուգումների կարգին ու պայմաններին։ Հանդիպման ավարտին հանձնվեցին ստուգման թերթիկները։
Դեկտեմբերի 23-ից 25-ը կրթահամալիրում անցկացվեցին ուսումնական կենտրոնի ընդունելության ստուգումները։ Դիմորդներն անցան մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգում (թեստավորում` համակարգչի միջոցով) և հանձնեցին ֆիզիկական պատրաստականության նորմատիվները։ Ընդունելության ստուգումներին մասնակցեց 39 դիմորդ։ Թեստավորման արդյունքներն ամփոփելուց հետո նրանցից 34-ը հնարավորություն ստացավ մասնակցելու ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումներին, ինչի արդյունքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոն ընդունվեց 23 դիմորդ:

Завершился прием в Учебный центр абитуриентов второго потока 2019-2020 учебного года
20 декабря 2019г. состоялась встреча приемной комиссии и абитуриентов второго потока 2019-2020 учебного года Учебного центра Образовательного комплекса полиции РА. Начальник учебно-методического управления и развития Образовательного комплекса, полковник полиции Г. Геворкян представил членов комиссии, ознакомил абитуриентов с порядком и условиями приема. В конце встречи были розданы проверочные листы.
Прием в Учебный центр Образовательного комплекса полиции РА проходил с 23 по 25 декабря. Абитуриенты прошли комплексную проверку соответствия профессиональной пригодности (тестирование посредством компьютера) и сдали нормативы физической подготовки. В приемных испытаниях приняли участие 39 абитуриентов. После подведения итогов тестирования 34 из них получили возможность участвовать в проверке физической подготовки, в результате которой, в Учебный центр Образовательного комплекса полиции РА поступило 23 абитуриента․