Ավարտվեց ուսումնական կենտրոնի 2019-2020 ուսումնական տարվա 2-րդ հոսքի դիմորդների ընդունելությունը
2019թ. դեկտեմբերի 20-ին տեղի ունեցավ կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ հոսքի դիմորդների և ընդունող հանձնաժողովի հանդիպումը։ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գևորգյանը դիմորդներին ներկայացրեց հանձնաժողովի անդամներին, ծանոթացրեց ընդունելության ստուգումների կարգին ու պայմաններին։ Հանդիպման ավարտին հանձնվեցին ստուգման թերթիկները։
Դեկտեմբերի 23-ից 25-ը կրթահամալիրում անցկացվեցին ուսումնական կենտրոնի ընդունելության ստուգումները։ Դիմորդներն անցան մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգում (թեստավորում` համակարգչի միջոցով) և հանձնեցին ֆիզիկական պատրաստականության նորմատիվները։ Ընդունելության ստուգումներին մասնակցեց 39 դիմորդ։ Թեստավորման արդյունքներն ամփոփելուց հետո նրանցից 34-ը հնարավորություն ստացավ մասնակցելու ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումներին, ինչի արդյունքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոն ընդունվեց 23 դիմորդ:

The admission of applicants of second stage of educational center for educational year 2019-2020 was overed
On 20th of December, 2019 the meeting was held between the applicants of second stage of educational center for educational year 2019-2020 and the admission committee. Head of educational-methodical and development department, police colonel G. Gevorgyan introduced the members of admission committee to the applicants, acquainted with the inspection procedure of admission and conditions. At the end of the meeting the examination checking papers were handed to the applicants.
From 23-25 of December, there were carried out the admission exams of educational center of Educational Complex. The applicants passed complex inspection concerning to the vocational usability (testing through computer) and physical readiness normative. 39 applicants participated in the admission exams. After summing up the results of the testing, 34 among them got opportunity to participate in physical readiness exam, and at the result of which 23 applicants entered the educational center of Educational Complex of Police of RA.